Китай проти США, Трамп проти Amazon

4 квітня 2018, 12:02

Як ці та інші події вплинули на світові фінансові ринки, і чого від них чекати інвесторам найближчим часом.

Якось все знову схоже на минулий тиждень. Китай проти США і Трамп проти Амazon.

Після падіння в понеділок (мабуть, він важкий не тільки для розгульної слов'янської душі) акції частково повернули втрачені позиції, закінчивши день на позитивній ноті: S & P 500 (1.26%); Dow Jones (1.65%) і Nasdaq (1.04%).

Відео дня

Хоча потрібно визнати, що перед мажорним фіналом, S&P 500 і Nasdaq протягом дня йшли в червону зону, останній навіть двічі.

Найкращий результат продемонстрували компанії енергетичного сектора (+ 2.1%), після того, як ф'ючерси на нафту WTI зросли на 0.7%, до $63.45 за барель. Друге і третє місце зайняли охорона здоров'я (+ 1.52%) і сировинні компанії (+ 1.42%).

Технологічний сектор і сектор споживчих товарів не першої необхідності, куди входить Amazon, теж продемонстрували зростання, на тлі новин про те, що Білий Дім не планує вживати ніяких конкретних заходів щодо можливих правопорушень Amazon. Хоча, вчора рано вранці Президент Трамп написав черговий твіт про Amazon, вже третій, звинувативши компанію в отриманні наживи за рахунок Поштової служби США, назвавши останню "Delivery Boy", на побігеньках у роздрібного гіганта.

В цілому велика п'ятірка FAANG закінчила день зростанням: Facebook (+ 0.46%), Amazon (+ 1.46%), Apple (+ 1.03%), Netflix (+ 1.21%) і Alphabet (0.69%). Після гарного звіту про виробничі результати піднялася Tesla, що падала останні дні (5.96%).

Ціни на US Treasury падали: прибутковість і 2х-річних, і 10-річних паперів з мінімального за останні два місяці рівня зросла на 5 бп, відповідно, до 2.78% і 2.29%.

Золото виросло на 0.46% до $1343.5 за унцію.

Чого чекати від ринків сьогодні, в середу?

По-перше, "роман" Трампа і Amazon ще тільки починається і подивимося, що Президент скаже про компанію сьогодні. З огляду на те, що Amazon є одним з претендентів на багатомільярдні контракти Міністерства оборони США, Президент Трамп, дійсно, має важелі, щоб показати свою владу над компанією.

Ще один з факторів, важливих для ринку, це дебют Spotify, що триває на біржі. Торгівля почалася вчора на рівні $165.90 за акцію, але протягом дня ціна знизилася до $149.01. Перший день не завжди показовий, а особливо з огляду на специфіку цього IPO, тож сьогодні подивимося.

З економічних новин найбільш важливий ADP Employment Report. Очікується, що в березні було створено 185,000 робочих місць (виключно з фермерськими). Це уповільнення в порівнянні з 235,000, в лютому, що, напевно, непогано, тому що невелике охолодження ринку праці позбавить ФРС аргументів на користь агресивного підвищення процентних ставок.

І найголовніша новина – це оголошене сьогодні рішення Китаю підвищити на 25% мита на 106 американських товарів, із загальним оборотом $50 мільярдів у 2017 році.

Реакція була негайною і ф'ючерси на основні індекси всі "в червоному": S&P 500 (-1.45%); Dow Jones (-1.75%) і Nasdaq (-1.97%).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X