Що цінують спеціалісти-початківці

29 листопада 2016, 10:15
За даними опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, троє із п’яти молодих спеціалістів не хочуть працювати за спеціальністю

Більшість із них зізнаються, що навчалися «для галочки», а потрібні навички набували самостійно в процесі роботи або стажування.

Університетська освіта часто не виправдовує очікування студентів, тому непоодинокі випадки, коли молоді люди розчаровуються в обраній професії ще під час навчання або відразу після випуску. Як показало опитування hh.ua, троє із п’яти спеціалістів-початківців бажають змінити професію, на яку навчалися. І на це є кілька причин.

Відео дня

Двоє із п’яти ще під час студентських років прийшли до висновку, що хочуть працювати за іншою спеціальністю. Практично стільки ж пояснюють своє рішення незатребуваністю їхніх знань і навичок на ринку праці. А кожен п’ятий зазначив, що вибір місця навчання за нього зробили батьки. Молоді люди зізнаються, що підійшли до вибору факультету дуже формально і навчались для «галочки», а потрібні навички отримують самостійно у процесі стажування або роботи.

Проходження практики або стажування є правильною стратегією для старту кар’єри, оскільки знайти роботу спеціалістам без досвіду не так просто. Як показало опитування, лише один із восьми впевнений у швидкому результаті пошуку. Третина, спираючись на досвід своїх знайомих, вважають, що процес працевлаштування може затягнутися на невизначений час. Дещо менше третини стверджують, що самі шукають роботу, але поки безрезультатно. І ще чверть уже працюють

критерієм при виборі місця роботи для молодих спеціалістів є можливість професійного зростання — ті, хто не мають достатнього досвіду роботи, вибирають компанії, які надають програми навчання і стажування. Троє із п’яти хочуть знайти роботу відповідно до своїх зарплатних очікувань. Варто зазначити, що зарплатні апетити молоді досить високі та, як стверджують роботодавці, далеко не завжди відповідають компетенціям спеціаліста-початківця.

Амбітність молодих спеціалістів виявляється не лише у вимогах до зарплати: понад половина із них хочуть працювати в компанії, де буде можливим кар’єрне зростання. Дещо менше половини шукають компанію з привабливою корпоративною культурою і успішними співробітниками. Значно рідше звертають увагу на формальні аспекти, зокрема графік роботи й офіційне працевлаштування, а ще рідше — на бренд компанії. Велике значення для молодих спеціалістів має професійність наставника, його здатність чітко ставити задачі й ділитися досвідом.

Показати ще новини
Радіо NV
X