Що сприяє зростанню пасажиропотоку в Україні

19 березня 2018, 20:00

Я прогнозував, що пасажиропотік буде зростати. Така тенденція зрозуміла, тому що виїзд з України до Європи став вільнішим.

У українців зникла необхідність отримувати шенгенські візи. Відповідно, пройшов якийсь період амортизації цього рішення та пасажири почали користуватись безвізом. З іншої сторони ми бачимо здешевлення авіаційних перевезень. В тому числі національним перевізником в Україні. Відповідно, перельоти стали більше по карману українцям.

Відео дня

Зростанню пасажиропотоку заважають економічні фактори. Купівельна спроможність українців та їх цікавість до подорожей. Точка інтересу людей знаходиться наразі більше в Україні, ніж за кордонами країни. Люди зараз вирішують власні проблеми, пов’язані з економікою сімей, роботою і таке інше. Тому хоча зростання пасажиропотоку йде швидко, але могло бути ще швидше.

Думаю, що пасажиропотік цього року з України не транзитний, зросте мінімум на 12-15%. Основним драйвером цього зростання буде відміна візового режиму. Люди починають більше подорожувати.

На сьогодні немає перспективи розвитку саме внутрішніх авіаперевезень з двох причин. По-перше, все ж таки авіаперевезення – це достатньо дорога на сьогодні річ. По-друге, є Інтерсіті. На внутрішніх перевезеннях залізниця зайняла місце авіації. Зараз ви можете прочитати у багатьох виданнях, що як добре було при Радянському Союзі, бо був літак Львів-Київ чи Полтава-Київ. Швидкісні потяги апріорі дешевші, ніж авіація, і за часом досить конкурентні.

Невеликі аеропорти мають перспективу зростання міжнародних авіаперевезень. Мова йде про Херсон, який за декілька років потужно розвинувся. Мова йде найближчим часом про Миколаїв. Абсолютно всі аеропорти України зараз ведуть перемовини з перевізниками. Наскільки мені відомо, Харків вже спілкується з Ryanair. Відповідно, майбутнє розвитку малих аеропортів в найближчі декілька років лежить у площині Україна-світ. Тобто не внутрішні перевезення, а міжнародні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X