Що робити з бізнесом, який працює в АТО

22 квітня 2016, 13:07
Те, що сталося з українським бізнесом в зоні АТО, - це фактично катастрофа. Як стихійне лихо. У таких ситуаціях логіка допомоги держави людям полягає в тому, щоб забезпечити їм якийсь мінімум, забезпечити можливість прийти до нормального життя

Новий бізнес вимагає набагато більших вкладень, ніж цей звичайний мінімум. Тому я не думаю, що держава повинна фінансово допомагати бізнесменам, залишив Донецьк і Луганськ відкрити тут новий бізнес.

Відео дня

Тоді постає питання: чому пенсіонеру не допомогти відкрити бізнес? Чому ми допомагаємо колишньому бізнесменові, а не допомагаємо комусь іншому? Гроші повинні бути якось рівномірно розподілені, всім повинен бути забезпечений якийсь мінімум, щоб вони могли почати самі нове життя. А далі вже хто їх них спливе в цьому житті, чого зможе домогтися, що зможе зробити, так тому і бути. Хтось побудує бізнес, хтось просто роботу знайде.

Тепер що стосується того бізнесу, який працює в зоні АТО. Коли підприємства повністю випадають з української юрисдикції, вони теоретичних знаходяться на нашій території, начебто вони повинні платити нам податки, мати якісь стосунки, а вони мають відношення тільки з терористами, то такі підприємства порушують закони України. І там вже стоїть питання про допомогу тероризму. І воно повинно вирішуватися відповідно. Власники таких підприємств повинні нести кримінальну відповідальність, вони повинні бути назавжди викреслені з числа ділової еліти.

Але найгірше це не настільки однозначні випадки, а коли ми заганяємо бізнес в сіру зону. Формально постачання в ДНР і ЛНР не проводяться. Але полиці магазинів там заповнені товарами з України. У нас розстрільні команди поки не їздять і не вбивають за контрабанду, ми не закрили жорстко ці території. А з іншого боку формально це заборонено. Це створює корупцію і розбещує наших військових, які стоять на блокпостах.

Я вважаю, що тут треба або таку торгівлю легалізувати, або жорстко розбиратися з контрабандистами припиняючи будь-яку таку спробу. Тому що інакше все це переходить у незаконну площину і створює корупцію. У нас і так фактично немає дієздатної системи правосуддя. Вся вона корумпована. Відповідно, як тільки ми створюємо можливості для корупції, вона тут же з'являється і розростається.

Тому основа антикорупційної стратегії зараз в Україні насправді багато в чому полягає в тому, щоб обрізати можливості для корупції. Якщо де-факто ми не можемо зупинити контрабанду, або не збираємося з міркувань безпеки, відтак торгівлю треба легалізувати. Щоб це було легально, законно, щоб там не платили хабарі, а працювала звичайна ринкова економіка.

Показати ще новини
Радіо НВ
X