Що робити, якщо на бізнес тиснуть через податкові накладні

16 лютого 2018, 11:35

Як "лікувати" ситуацію, коли в ЄДР судових рішень вашу компанію безпідставно згадують в негативних рішеннях по ст.205 КК. Алгоритм дій.

 

Раніше, в публікаціях "Тиск на бізнес через податкові накладні" на прикладі нашої компанії ХімЕлемент, було висвітлене актуальне для бізнесу питання появи в єдиному державному реєстрі судових рішень (ЄДРСР) численних негативних рішень суду по ст. 205 Кримінального кодексу, без доказової інформації та безпідставних висновків про фіктивність компанії.

Відео дня

Освячуючи дане питання, було зазначено численні ризики, які виникають у разі, коли компанії безпідставно "приписується" ризик за принципом безумовного права на податковий кредит за податковими накладними (НН), зареєстрованим в ЄРПН. Нагадаю, що принцип безумовності не може бути застосований до формування податкового кредиту з ПДВ від контрагентів, які проходять по ст. 205 КК в судових документах.

Що робити, якщо ваша компанія, що дорожить своїм іміджем, ділової та партнерської репутацією, згадана в ряді судових рішень в рамках кримінального провадження? До того ж фірма не готова залишати ризики для покупців щодо безумовного праву по НН, зареєстрованим в ЄРПН. Пропоную розглянути алгоритм дій на прикладі нашого підприємства.

Після того, як компанія домоглася виправлення в ЄДРСР негативних судових рішень. Дніпровським районним судом м.Києва були прийняті нові рішення про виправлення описки, які проголошують про виключення з мотивованих частин рішень згадок про підприємство. Після цього було продовжене активне листування із законодавчою, виконавчою владою та правоохоронними гілками влади з метою отримати відповідь щодо оцінки дій органів досудового розслідування ДФС України та прокуратури України, які безпідставно і бездоказово роблять висновки про фіктивність компаній.

Відправлені запити були оброблені усіма гілками законодавчої, виконавчої та правоохоронної влади.

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, в особы Южаніної Н. П. зобов'язав ГУ ДФС в м.Києві розглянути звернення компанії.

Міністерство фінансів України в особі Максименка Л. дало доручення ДФС України розібрати запит нашого підприємства.

Генеральна прокуратура України в особі Барабаш Д. наказала прокуратурі м.Києва перевірити наше звернення.

Далі згадані органи, яким було доручено вищими гілками законодавчої, виконавчої та правоохоронної влади розібратися з питанням, в свою чергу зобов'язали нижчестоящі органи надати відповіді на звернення. Відповідей було більше десятка, надаємо фрагменти найцікавіших.

ГУ ДФС м.Києва повідомила, що клопотання по кримінальному виробництву подавалися особисто Київською міською прокуратурою №4.

Прокуратура м.Києва повідомила, що кримінальне провадження у цій справі закрито слідчим 18.12.2017 року. Підставою для його закриття послужив п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, тобто слідством було встановлено відсутність складу злочину в діях інших контрагентів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Таким чином, як наслідком, так і судом, було офіційно визнано, що компанія є законослухняним підприємством і сумлінним платником податків. Однак в ЄДР досі залишаються 36 нескасованих рішень суду (по ст. 205 КК). Тепер щоразу, коли контрагенти-покупці будуть моніторити дані в ЄДРСР, підприємству доведеться пояснювати свою непричетність до незаконних звинувачень. Залишається на останок скласти грамотний лист на контрагентів з роз'ясненнями про спростування висновків про фіктивність компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X