Що пропонує бізнесу законопроект від МЕРТ

5 липня 2018, 11:17

Ухвалення закону Про ліцензування видів господарської діяльності було серйозним кроком в напрямі дерегуляції і дозволило скоротити перелік видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню.

Чинний закон України Про ліцензування видів господарської діяльності був прийнятий 02 березня 2015 року (далі – Закон про ліцензування). Прийняття цього закону було направлено на здійснення політики дерегуляції та усунення перешкод для ведення бізнесу в Україні. Хоча закон і має певні недоліки, його прийняття було серйозним кроком в напрямі дерегуляції і дозволило скоротити перелік видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, а також, серед іншого, дозволило подавати документи і отримувати ліцензії в електронній формі.

Відео дня

Днями, в продовження здійснення політики дерегуляції, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України опублікувало на своєму сайті проект закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку ліцензування господарської діяльності. Які ж нововведення містить зазначений проект?

Законопроектом пропонується внесення досить великої кількості змін як в сам закон про ліцензування, так і в ряд інших законів.

Серед іншого, законодавець пропонує викласти статтю 16 Закону про ліцензування Анулювання ліцензій у новій редакції. Згідно з проектом, стаття буде називатися Призупинення та відновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії. Уже з нової назви статті стає зрозумілим, що крім такого заходу впливу як анулювання ліцензій, пропонується ввести можливість спершу припиняти її дію.

Тобто, якщо зараз невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов або відсутність оплати за видачу ліцензії вже є підставами для анулювання ліцензії, то при внесенні запропонованих змін подібні порушення будуть спершу підставою для припинення її дії, а вже якщо порушення не усунули протягом періоду, на який ліцензія припинялася, для найбільш суворого виду відповідальності – анулювання. Також передбачена можливість відновлення дії ліцензії, якщо вона була припинена. Якщо ж ліцензію анулювали, то дива вже не відбудеться.

Також, цікавою пропозицією є можливість часткового припинення дії ліцензії або часткового її анулювання, а саме в тій частині виду господарської діяльності, щодо якої було допущено порушення.

Слід зазначити, що введення подібних змін є більш ефективним превентивним заходом впливу на суб'єкти господарювання, ніж анулювання, а також робить статтю 16 комплексною і завершеною.

Проектом закону також пропонується ввести нові поняття, посилити санкції за порушення законодавства у сфері ліцензування, вдосконалити процедуру оскарження дій органів ліцензування, включити нові підстави для анулювання ліцензій (недієздатність, визнання ліцензіата померлим або зниклим безвісти) тощо.

В цілому запропоновані зміни є досить прогресивними і спрямовані на зменшення державного тиску на бізнес, що відповідає політиці дерегуляції. Проте, на цьому етапі досить складно сказати як саме буде застосовуватися цей закон на практиці і чи буде він прийнятий взагалі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X