Що потрібно жінці для побудови кар'єри

7 березня 2018, 19:00

Незважаючи на те, що призначення жінок на керівні посади сьогодні є звичайною справою, жінки і досі стикаються зі стереотипами, які є перепоною для їхньої кар'єри.

Але якби існувала секретна жіноча сумочка, яка допомагала б сьогодні своїм власницям досягати кар'єрних висот, то в ній, крім традиційних жіночих аксесуарів, ви б знайшли розважливий і холодний розум, креативність, гнучкість і дисципліну, які вщент руйнують стереотипи, що склалися.

Відео дня

Слід визнати, що корпоративний світ все ще залишається більше чоловічим, ніж жіночим. Сильна стать схильна сприймати жінок як слабких, емоційно нестабільних і, звичайно ж, таких, що поступаються чоловікам у логічному мисленні. Чоловіки також переконані в тому, що запорука успіху - це логіка, структура і жорстке управління. Мелінді Гейтс належить фраза, яка в точності описує ситуацію, що склалася: "Ми все ще відправляємо наших дочок у компанії, створені для наших батьків".

З цієї причини жінки, націлені на кар'єру, намагаються бути кращими за своїх колег-чоловіків у всьому. Але при цьому виявляють не тільки значну гнучкість і креативність, а й дисципліну, вміння структурувати завдання. Це привело до того, що за останні 10 років до топ-менеджменту найбільших транснаціональних компаній увійшли жінки. Іншими словами, жіноча сумочка впевнено витісняє важкі чоловічі дипломати. Такими прикладами можуть слугувати компанії JPMorgan, PepsiCo, Boeing, Procter & Gamble, GeneralElectric, MorganStanley, GSK, RioTinto, McDonald's та інші.

Такі зміни викликані не тільки посиленням інституційного захисту гендерної рівності в розвинених країнах, але і зміною зовнішньої кон'юнктури. Ми живемо в часи "чорних лебедів", коли вміння швидко змінювати прийнятий курс є однією з умов успішного виживання бізнесу на ринку. Ключовими навичками стають здатність постійно навчатися, приймати нестандартні рішення, емпатія. І саме ці якості, в більшій мірі, має у своїй "сумочці" слабка стать. Питання лише в тому, наскільки самі жінки готові до нової для себе ролі і можливостей, що відкриваються. Адже нерідко стереотипи про жіночу кар'єру підтримуються не тільки чоловіками, але і самими жінками.

Наведу кілька прикладів. Один з них - стереотип про те, що жінки є надто емоційними. Слід погодитися з тим, що жінки частіше проявляють емоції, ніж чоловіки. Але чи дійсно це впливає на їхні рішення? Відповідь - ні. На цей випадок у "жіночій сумочці" завжди є стриманість і холодний розум.

Або ж інший приклад стереотипу. Чоловіки розумніші за жінок, а жіноча краса і холодний розум - несумісні. З цієї причини деякі жінки на роботі намагаються приховувати свою красу: не вдягають гарний одяг або не роблять макіяж. Тому в "жіночій сумочці" частенько можна знайти пару дипломів про освіту. Ми постійно навчаємося чогось, займаємося саморозвитком.

Часто жінки, які мають дітей, стикаються з думкою, що, якщо вони роблять кар'єру, то вони - погані матері, оскільки не приділяють дітям достатньо часу. Це породжує навіть у успішних жінок комплекси і почуття провини. Хоча я часто бачу, як жінки-управлінці поряд з робочими графіками тримають у своїх сумочках розклад занять дітей, звіти про їхні успіхи, тощо. Багато жінок народжують дітей на злеті кар'єри і організовують своє життя таким чином, щоб зберегти баланс між сім'єю і роботою.

Один з культивованих стереотипів - жінка, яка є успішною в бізнесі, нещаслива в особистому житті - також є стримуючим фактором для багатьох жінок. Погоджуся, що успішним жінкам не так просто зберігати і розвивати особисті стосунки. На жаль, для багатьох чоловіків важливо бути кращим за свою "другу половину", і це породжує перетягування каната в сім'ї.

З цих причин жінки, які роблять кар'єру, повинні бути готовими і до надмірної втоми, і до емоційного вигорання, і до втрати мотивації. Але з такими самими труднощами стикаються і чоловіки. Хоча про це в чоловічому світі говорити не прийнято.

Моя порада для таких жінок - вірити в себе і знайти психолога, який зможе надати підтримку в потрібний момент, або коуча, який допоможе структурувати ситуацію, виробити правильне рішення для її врегулювання. Інвестуйте у спілкування з близькими і подругами. Нехай ви і не завжди зможете розповідати їм про свої робочі питання, але таке спілкування дасть вам енергію рухатися вперед. І, зрештою, навчіться бачити у своїй жіночої слабкості перевагу. Не варто забувати, що інь без янь не існує. Цей принцип закладений в будь-якій діяльності людини - від особистих стосунків до великих корпорацій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X