Що потрібно для успішної реформи Укрпошти

21 квітня 2017, 17:52
Держгігант Укрпошта може стати черговим успішним кейсом реформування держпідприємств України, для цього їй потрібно стати сучасною і зручною для своїх клієнтів, а це цілком реалістично з хмарними технологіями

Сьогодні, з одного боку, однією з ключових вимог успіху сервісних компаній є наявність достатньої IT-інфраструктури, що дозволяє надавати послуги комфортно, оперативно і точно. З іншого боку, в наші дні вже нема необхідності йти на ризик і вкладати величезні інвестиції в цю саму інфраструктуру, яка не факт, що знадобиться в повному обсязі, не факт, що її буде достатньо в моменти пікового завантаження, однак факт, що на її утримання і оновлення будуть потрібні такі ж великі капіталовкладення і надалі.

Відео дня

В наші дні розгортання IT-інфраструктури таких великих проектів, як Укрпошта, відбувається дуже швидко – від 6 місяців до 1-2 років, з малими ризиками, і не потребує капітальних витрат. Розвиток хмарних технологій призвів до глобального тренду міграції IT-інфраструктур у хмару з багатьох причин, серед яких як економія коштів до 30-40% протягом 3 років, так і швидка масштабованість, оперативний запуск великих проектів, забезпечення безпеки та виведення ІТ-бюджетів в операційні витрати.

За 2013-2015 роки хмарний ринок України виріс на 40%, що також є додатковим свідченням того, що сучасний бізнес йде в «хмару». Також не варто забувати і про ризики, пов'язані з підтримкою власної ІТ-інфраструктури або ж невеликого дата-центру. У світовій практиці досі найвищий відсоток втрати даних припадає на помилки самих співробітників – до 62% інцидентів, що становить майже 2/3 всіх випадків. Крім цього, державні установи також є одним із цільових об'єктів комп'ютерних атак ззовні.

У зв'язку з чим, нещодавні заяви Укрпошти про намір підкорювати доставку з онлайн-магазинів США не такі вже й фантастичні. Сьогодні це цілком можливо і ризики такого задуму мінімальні. Якщо Укрпошта слідуватиме глобальному тренду міграції IT-інфраструктури в хмару, розгортання великих інноваційних проектів можна буде здійснювати оперативно, з низькою вартістю входу, оплатою за фактом використання необхідних ресурсів, і при супроводі кваліфікованої підтримки.

переходу в тестове середовище,
Показати ще новини
Радіо НВ
X