Що показав конфлікт з Росією

26 листопада 2018, 14:00
7075
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нинішній конфлікт з Росією показав очевидну річ – Україна енергетично все ще дуже залежить від держави-агресора.

Перший пункт – це паливо для АЕС, яке постачає російський концерн ТВЕЛ. По суті, 40% електроенергії, що споживаються в нашій країні, вироблені з цього палива. Уявіть, що майже половиною своєї електроенергії ви зобов'язані Росії.

Друге – ну гаразд ще ТВЕЛ, відмовитися від нього і перевести всі потужності на паливо Westinghouse хоч і можливо, але дуже складно. Але елементарна залежність від російських нафтопродуктів викликає не те, що здивування, а абсолютне неприйняття. До 60% споживаних у країні нафтопродуктів імпортовано або з Білорусі, де вони зроблені з російської нафти, або зовсім з Росії безпосередньо.

Удар Росії по цій больовый точці лише справа часу. А коли вона вдарить, перекривши, наприклад, подачу дизеля по трубі, то виявиться, що портова інфраструктура не готова до прийому такої кількості танкерів. Що в УЗ немає потрібної кількості локомотивів і цистерн для перевезення нафтопродуктів через західний кордон або з портів, і держава опиниться в украй неприємному становищі.

Особливо ситуація небезпечна максимальною залежністю України від імпортованого з Росії дизельного палива, на якому, на секундочку, їздить наша військова техніка. На імпорт нафтопродуктів ми витрачаємо більше коштів, ніж на ввезення в країну імпортного газу. Водночас у країні шість нафтопереробних заводів, з яких працює всього-на-всього один – Кременчуцький.

Нарешті, в Україні є потенціал видобутку власної нафти. І тут є кілька простих способів як ним скористатися:

Перше – держава повинна знизити ренту на видобування нафти. Нагадаю, що всупереч будь-якій логіці, в бюджеті на наступний рік, вона навпаки зросла. Не знаю хто порадив це зробити, але ця людина або безумець, або зрадник. Друге – повинні бути введені податкові послаблення для переробки сировини і виробництва власних нафтопродуктів. Третє – повинна бути вирішена проблема найбільшого добувача сировини – Укрнафти. Необхідно реструктуризувати борг компанії, видати їй нові ліцензії на розробку родовищ і в цілому закрити давно висячі у повітрі проблеми компанії. Четверте – повинен стартувати нарешті вільний продаж ліцензій на родовища нафти. Нагадаю, що коли подібні проблеми були вирішені на газовому ринку, видобуток сировини зріс до максимальних за всю історію країни розмірів

Досвід показав, що нормальні ринкові механізми можуть стимулювати газовидобуток. Вони працюють. Настав час звернути увагу і на нафту.

Головне

Політика

Вчора, 19:51

article_img
Екс-міністра екології Злочевського викликали на допит у ГПУ
Країни

Сьогодні, 08:43

article_img
Звести прогрес нанівець. ВООЗ назвала топ-10 загроз здоров’ю людства
Країни

Сьогодні, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни

Вибір редакції

Картки

Вчора, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон
Країни

Сьогодні, 08:43

article_img
Звести прогрес нанівець. ВООЗ назвала топ-10 загроз здоров’ю людства
Події

Вчора, 13:52

article_img
Не на курсах. В Україні можуть змінити порядок отримання водійського посвідчення

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua