Що отримає Київ від проведення Фіналу Ліги чемпіонів

25 травня 2018, 09:00

Ми напередодні хвилюючого дня - кульмінації і розв’язки великої спортивної події.

Скажу чесно: як мер Києва, я щасливий, що наше місто у 2018 році стало європейською футбольною столицею. Київ вперше прийматиме таку велику подію в світі спорту, як фінал Ліги чемпіонів УЄФА.

Відео дня

Для нас це дуже важливо. Адже спорт не має кордонів і, справді, здатен змінювати світ. Я переконаний в цьому, як професійний спортсмен і як мер української столиці, який робить її спортивним містом. Київ вперше проводить фінал Ліги чемпіонів. І ми маємо ще одну можливість презентувати наше місто і нашу країну. Коли мене запитують, хто виграє в фіналі Ліги чемпіонів, я говорю: на полі – найсильніший, а загалом – виграє Київ, виграє Україна!

Ми відповідально готувалися до важливої події. Приводили до ладу всі необхідні локації, прикрашали місто, опрацьовували разом з УЄФА всі організаційні моменти. Облаштували на центральній вулиці – Хрещатику – містечко "Фестиваль чемпіонів". Сподіваюся, воно сподобається всім фанам і гостям.

Кожен іноземний турист, кожен вболівальник, який приїде в Київ на фінал, – наш потенційний амбасадор. Ці люди повернуться додому і розказуватимуть яке чудове і комфортне наше місто. Світ має більше знати про Україну, про людей, які тут живуть.

Минулого року нашу столицю відвідало півтора мільйона туристів. Цього року ми очікуємо на два з половиною мільйони гостей. Я переконаний, що у Києва великий туристичний потенціал і ми його розвиваємо. Кожен турист у середньому, витрачає в Києві $150 на добу. І ці кошти – теж інвестиції в економіку столиці. – В міський бюджет, у розвиток бізнесу, який платить податки. Сьогодні складно назвати цифри, скільки місто заробить від проведення великої футбольної події. Але, я переконаний, проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА стане великим поштовхом для подальшої успішності столичного бізнесу – готелів, ресторанів і кафе, культурних закладів, привабливих міських локацій для дозвілля.

Одне з моїх завдань як мера столиці – робити все, аби про Київ більше знали в світі. Аби до нашого міста приїжджало більше туристів, інвесторів. Щоб в Києві проводилися великі міжнародні спортивні та культурні заходи.

Київ з радістю чекає на кожного гостя на великому святі футболу. Наше місто з багатовіковою історією, своєю особливою атмосферою. І, сподіваюсь, всі гості оцінять гостинність, відкритість та почуття гумору українців, познайомляться з нашими традиціями і українською кухнею. І, звичайно, захочуть повернутися знову.

Показати ще новини
Радіо НВ
X