Стажер-помічник. Для чого варто використовувати ChatGPT, а які задачі йому краще не довіряти
Хвиля Штучного Інтелекту (ШІ) здається захлиснула інтернет. Настрої людей різняться від захвату від можливостей технології до паніки та «культури відміни» під страхом, що роботи заберуть нашу роботу.
ШІ не заберуть роботу, але змінять її докорінно
Ключова ідея використання ChatGPT — це є персональний асистент для співавторства. Уявіть, що ви найняли напрочуд кмітливого стажера, котрому кожну задачу треба розписувати детально з усіма нюансами. Але як тільки він її зрозуміє, то зможе робити це ще раз і ще раз в десятеро швидше за вас. Це не скасовує необхідність нагляду і контролю, все ж це ваш стажер і за його помилки відповідаєте ви. Але це дає змогу скинути на нього рутину.
Значна кількість таких рутинних задач кожного з нас, хто проводить робочі будні за комп’ютером, може бути розписана у вигляді послідовності дій. Зроби А, потім В, якщо все вийшло — С і відправ це електронною поштою. І це перше, що можна передати ChatGPT.
Складання шаблонів документів, ведення звітів, первинна підготовка інформації, написання інструкції — це все ChatGPT вже може робити зараз.
Для багатьох спеціальностей основним інструментом комунікації є електронна пошта. Написати відповідь на лист чи розписати детальний коментар у відповідь — це теж задача для роботів. Задайте тему, контекст, основні тези, які хотіли б донести, та отримайте красивий структурований лист для відповіді.
Перевірка правопису майже будь-якою мовою — теж одна з задач для такого персонального асистента. При цьому можна попросити переписати текст у певній стилістиці чи настрої, скоротити його чи навпаки розписати певні моменти детальніше. Так коротка імпульсивна емоційна відповідь за хвилину перетвориться на дипломатичну, детальну та політично коректну.