Що найбільше турбує керівників бізнесу

15 серпня 2018, 09:00

Що хвилює керівників великих компаній в Україні та за кордоном? Які головні "больові точки" їхніх бізнесів? І в чому вони вбачають можливості для розвитку?

Саме ці питання перебували у фокусі двох недавніх досліджень – глобального CEO Outlook 2018 від KPMG International, участь у якому взяли 1,3 тис. керівників великих компаній з найбільш економічно розвинутих країнах, та опитування українських бізнес-лідерів, проведеного KPMG спільно з журналом Бізнес. Організатори цих досліджень спільно з Київським міжнародним економічним форумом представили свої результати у форматі публічної дискусії "Виклики для лідерів під час великих трансформацій". Хочу поділитися головними висновками, які, на мій погляд, однозначно варті уваги.

Відео дня

Виявляється, що виклики та пріоритети керівників українських і глобальних компаній сильно відрізняються. Наші підприємці, на жаль, вимушені витрачати свій час на регуляторні проблеми. Згідно з опитуванням, 78 % респондентів в Україні приділяють значну увагу регуляторним ризикам, а 46 % – вважають, що цей ризик становить найбільшу загрозу для зростання їхньої організації! У той же час керівники компаній з розвинених країн зовсім не виділяють цей ризик як ключовий.

Але ще більше українських управлінців називають загрозою – щоб ви могли подумати? – кадровий дефіцит. Цей ризик зазначили 86 % керівників, а 51 % опитуваних навіть вважає саме його найбільшою перешкодою для зростання їхньої організації. Респонденти ж глобального дослідження, знову ж таки, не вважають цей виклик пріоритетним. У розвинених країнах компанії, вочевидь, не дуже-то й відчувають кадрового голоду.

У той час як наші керівники переймаються регуляторними ризиками та пошуком кадрів, іноземні фокусуються на інноваціях. Керівники компаній за кордоном усе більше уваги приділяють розвиткові цифрових рішень, а 71 % навіть особисто готовий очолити радикальні організаційні перетворення. Причому в США цей показник ще більший – 91 %! В Україні на таке готові лише близько двох третин керівників.

Що ж вважають найбільшими ризиками керівники бізнесу в розвинених країнах? Як не дивно – геополітику. На їхню думку, повернення до часів "територіального розподілу" є найбільшою загрозою для зростання. Дійсно, період глобалізації змінюється на час захисту національних економік. Про це варто замислитися й нашому Уряду, адже без протекції держави підприємці відчувають свою незахищеність, а за таких умов складно думати про розвиток виробництва.

Щодо захищеності, то зарубіжних управлінців найбільше турбує небезпека кібератак та захист Big Data. Ледь не половина респондентів стверджують, що можливість стати жертвою кібератаки – це питання часу, а не вірогідності. Більш того, 59 % керівників у розвинених країнах включають питання захисту даних клієнтів у зону своєї особистої відповідальності. В Україні ж кібербезпеку досі не вважають пріоритетом.

Ризики ризиками, але більшість опитаних оптимістично дивляться як на макроекономічну, так і на локальну перспективу: 67 % респондентів упевнені в перспективах зростання світової економіки, а 55 % опитаних в Україні прогнозують нашій країні економічне зростання на 3–5% протягом наступних п’яти років.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Що робити нашим бізнесменам з цими наявними викликами? Кожен другий з опитаних керівників в Україні впевнений, що державні органи влади можуть ефективно прискорити зміни в бізнес-середовищі. Очевидно, слід наполягати, щоб держава схилялась у бік захисту вітчизняних виробників і зменшувала регуляторний тиск. У такому разі наші підприємці зможуть більше зусиль приділяти інноваціям, адже саме останні в змозі забезпечити економічний прорив для всієї країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X