Що можуть запропонувати інвестору українські порти

16 травня 2018, 09:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В українських портах сьогодні десятки перспективних проектів, які мають всі шанси зацікавити інвесторів міжнародного рівня і принести вигоду всім сторонам – державі, бізнесу та суспільству.

Морська галузь України помітно змінюється і АМПУ сьогодні сфокусована на декількох векторах. По-перше, це впровадження високих стандартів і найкращих практик в портовій сфері в усіх напрямах – від розвитку персоналу до залучення інвестицій. По-друге, реалізація стратегії розвитку портів з побудовою ефективної моделі управління галуззю. По-третє, пошук інвесторів для перспективних проектів, які принесуть прибуток державі.

Відео дня

У портах Одеського регіону на різній стадії реалізації перебувають шість інвестиційних проектів. Зокрема, це спільний проект АМПУ, MV Cargo і Cargill, який зараз особливо на слуху, будівництво зернового терміналу в порту Південний. Інвестиції – державні та приватні – складають майже 3,5 млрд грн. Термінал почне роботу вже найближчим часом. Це дасть можливість щорічно перевантажувати додатково 5 мільйонів тонн зерна в Південному і дозволить створити 293 нових робочих місця. АМПУ реалізує й інші спільні проекти з такими відомими компаніями як Louis Dreyfus, Risoil SA, HHLA. Загальна сума інвестицій становить майже 15 млрд грн, а кількість додатково створених робочих місць – більше тисячі.

Готуємо проекти не тільки в портах Одеського регіону і для їх реалізації ми плануємо залучити міжнародних інвесторів. На ключове запитання – "Як це зробити?" можемо відповісти: "На основі того, що вже принесло успіх".

Понад рік тому АМПУ ініціювала зустрічі з бізнесом, під час яких представляла проекти в сфері днопоглиблення, оновлення флоту, проведення реконструкції та будівництва портової інфраструктури. Словом, ми відкрито і системно розповідали про плани держкомпанії і переконували спробувати себе в тендерах найширше коло підрядників, зокрема й абсолютно нових для України. Такі зустрічі стали регулярними і завдяки цьому діалогу ми досягли своєї мети – в наших тендерах сьогодні беруть участь зокрема компанії зі світовим ім'ям і надійною репутацією. Обмін думками, актуальною інформацією і планами, вироблення єдиної позиції дозволили запустити багато проектів з розвитку інфраструктури, які зараз реалізує АМПУ. Зараз, використовуючи цей свій успішний досвід, ми хочемо побудувати таку ж взаємодію з інвесторами і показати їм потенціал і можливості для інвестування в українські порти.

З цією метою 31 травня в Одесі буде проведено Ukrainian Ports Forum - 2018. Ця подія відбудеться в рамках щорічного "транспортного" тижня. Ми представимо цілий ряд інвестиційних кейсів з повною інформацією щодо кожного з них. Серед них, наприклад, проект розвитку перевантажувального комплексу в тилу причалів №7,8,9 морського порту Чорноморськ, проект концесії залізно-поромного комплексу ДП Морський торговельний порт Чорноморськ, проект розвитку пасажирського терміналу Одеського морського вокзалу, передача в концесію майна державного підприємства Стивідорна компанія Ольвія, будівництво спеціалізованого перевантажувального комплексу навалювальних вантажів і реконструкція комплексу причалів №5-8 в морському порту Південний і багато інших.

До участі у Форумі ми запросили топ-менеджерів провідних міжнародних компаній, які мають вплив на розвиток портової галузі в світі. І на сьогодні свою участь вже підтвердили керуючий директор Hutchinson Ports Клеменс Ченг, регіональний менеджер Cargill в Україні та Придунайському регіоні Василь Варворой, директор AECOM в Європі, Средньосхідному регіоні, Індії та Африці Мартін Менсон, директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер, директор ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон, а також топ-менеджери DP World,, HHLA International, China Harbour Engineering Company Ltd, Clarksons Platou (Italia) SRL, Roland Berger, Світового банку, IFC і багато інших.

У панельних дискусіях з керівниками найбільших операторів світового портового бізнесу ми поговоримо про їх погляди на Україну, як об'єкт інвестицій, перспективи інвестування та розвитку довгострокового співробітництва, плани і обсяги роботи на українському ринку, а також дізнаємося про особливості роботи в найбільших портах світу і розглянемо успішні кейси побудови ефективної моделі управління портом.

Упевнений, Ukrainian Ports Forum - 2018 стане не просто майданчиком №1 для зустрічі влади і бізнесу, потенційних інвесторів, міжнародних фінансових організацій, вантажовласників та інших учасників ринку, які впливають на розвиток українських портів. Презентація всіх якісних інвестиційних проектів в портах країни, готових до роботи з інвесторами на найвищому рівні – це новий формат, який дозволить розкрити потенціал наших портів і залучити для їх розвитку приватний капітал.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X