Що дасть зниження акцизу на автомобілі

11 липня 2016, 15:48
Поки до кінця не зрозуміло, як законопроект про зниження акцизів на імпорт вживаних автомобілів вплине на ринок.

Справа в тому, що поки не зрозуміло, які саме поправки до нього будуть внесені в остаточному варіанті.

Якщо все буде реалізовано, як заявлено, це означає, що неможливо буде продавати іншій фізичній особі придбаний зі зниженим акцизом транспортний засіб до 2019 року.

Відео дня

Мало того, придбати його необхідно буде самому. Тобто ще й витратитися на дорогу в Євросоюз.

І можна буде купити тільки один автомобіль на людину.

І в зв'язку з цим виникає питання, навіщо тоді всі ці популістські рухи в принципі були потрібні? Адже зрозуміло, що ні імпортери, ні держава не зацікавлені в цьому законі як такому. Державі потрібні надходження податків від нових автомобілів і транспортні засоби більш нові, що ввозяться в країну. Імпортерам, потрібні продажі, які вже впали тільки через саму можливість зниження акцизу.

З іншого боку, під тиском якихось сил прийнято популістське рішення про те, що давайте, мовляв знизимо акцизи на автомобілі. Але при аналізі виявляється, що цього зроблено практично не буде. Все виявилося фікцією.

Ситуація для авторинку погіршує ще й те, що минулий рік є рекордним у поганому сенсі цього слова, як період найбільшого падіння автопродажів. Порівнюючи його зі всією історією України, можна сказати, що такого поганого року взагалі не було.

Зараз почалася деяка нормалізація ринку, яка може бути легко зупинена за дивних і популістських законів.

Показати ще новини
Радіо NV
X