Що чекає Україну. Прогноз учасників YES

17 вересня 2018, 11:25
22011
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Форум YES-2018, який пройшов минулої п'ятниці і суботи, багато в чому показав настрій української фінансової та ділової еліти стосовно того, що останнім часом відбулося в країні.

І що її чекає. Якщо коротко, то поки що всі обережні оптимісти. Втім, здається, що це ненадовго.

1. Виграний суд

Як відомо, Україна домоглася позитивного для себе рішення в Апеляційному суді Лондона щодо $3 млрд позики котра була отримана у Росії в період президентства Віктора Януковича. Насправді, рішення далеко не таке однозначне, як можна собі уявити. Апеляційний суд Лондона, по-суті, лише ухвалив прийняти аргументи України про завдані Росією збитки. Та ухвалив переглянути справу з їх урахуванням. Проте, всі присутні на YES експерти, включно з екс-міністрами фінансів Наталкою Яресько та Олександром Данилюком, в один голос запевняли, що воно вкрай позитивне для України. Головне, що рішення суду дасть більше впевненості МВФ, Євросоюзу та іншим кредиторам у тому, що Україні треба давати гроші.

2. Кредити МВФ і Євросоюзу

Міжнародний валютний фонд, згідно з інсайдерською інформацією, ухвалив рішення видати Україні кредит, про що стало відомо від джерел в оточенні прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Допомога Євросоюзу, найімовірніше, також буде отримана Україною вже найближчим часом. Все це, безумовно, підігріває інтерес інвесторів, особливо на тлі зростання зовнішніх ринків. Українська економіка і так зросла на 3,6% у першому півріччі, що більше передбачених бюджетом показників зростання. А на тлі збільшення цін на зерно, руду і металопродукцію у третьому кварталі цього року ситуація в економіці буде ще кращою. Що стосується кредитів, то вони стануть маркером для учасників ринку про те, що в Україну можна знову вірити.

3. Інвестиції

Буквально напередодні YES було заявлено про дві досить велики угоди – купівлю арабською компанією Salic за $240 млн агрохолдингу Мрія. А також про інвестиції норвезьких компаній Scatec Solar і NBT у будівництво сонячних електростанцій в Україні розміром 300 і 388 млн євро. На думку учасників форуму, це тільки початок, і до кінця року інвестицій можуть бути в рази більшими. Головною умовою, для їх здійснення втім називають приватизацію, яка поки що серйозно буксує. Глава офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів стверджує, що саме через відсутність чесної і прозорої приватизації в Україні досі настільки серйозні проблеми з інвестиціями. Треба зауважити, що світова економіка зараз на підйомі.

4. Президентські вибори

Учасники форуму не відкидають, що за нинішнього розвитку ситуації у президента Петра Порошенка є шанси переобратися на другий термін. Нардеп Мустафа Найєм, наприклад, прямо сказав, що президентські вибори наступного року прогресивні сили, найімовірніше, програють чинному президенту, і тому зосередяться на парламентських. Той же Святослав Вакарчук, який виступив з неоднозначними заявами на форумі, на пряме запитання про бажання йти в президенти відповів, що нічого схожого поки не обіцяє. Втім, визнав, що своїми заявами спеціально підігрівав інтерес до теми. Важливо, як наступний президент вплине на активність інвесторів. Деякі з них буквально притримують гроші до того моменту, поки політична ситуація в країні не вирішиться.

5. Фінансова криза

Втім, незважаючи на всі позитивні настрої, «чорний лебідь» в українській економіці може таки з'явитися. Тільки прилетить він ззовні, а не зсередини. Ніхто не скасовував законів економічного розвитку і слідом за багаторічним зростанням на світових ринках почнеться падіння. Тим більше, що торгова війна США з Китаєм багато в чому цьому сприяє. Якщо світова економічна криза таки станеться, по українській економіці це вдарить дуже і дуже сильно. Пік виплат кредитів, падіння світових ринків і президентські вибори – це коктейль, який може геть позбавити стійкості, не тільки економіку, а й всю країну.

Головне

Футбол

Сьогодні, 14:40

article_img
Українське місто стало претендентом на проведення Суперкубку УЄФА
Країни

Сьогодні, 11:22

article_img
Трамп обіцяє накласти вето на резолюцію про скасування режиму надзвичайного стану на кордоні з Мексикою
Події

Вчора, 23:25

article_img
У Карпатах двоє туристів загинули від обмороження

Вибір редакції

Картки

Сьогодні, 09:17

article_img
Я хочу проголосувати на виборах, але буду не в Україні. Що мені робити?
Food&Drink

Сьогодні, 18:08

article_img
Як мінімум кожен п'ятий український ресторан гідний мішленівської зірки - гастроблогер
Travel

Сьогодні, 21:30

article_img
Мальтійський орден. Як живе одна з найбільш незвичайних держав світу

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua