Що чекає медіаринок: поради від CNN

26 березня 2018, 14:15

Нещодавно мені довелося побувати на круглому столі в рамках конкурсу журналістів PRESSZvanie де виступали топ-менеджери CNN Digital International Ендрю Демар і віце-президент з монетизації контенту CNN International Грегорі Бейчман.

Керівники найбільшого світового ЗМІ розповіли про те, як слідом за технологічним розвитком змінилася поведінка читачів і способи споживання ними новин.

Зазначу те, що зі сказаного мені здалося найцікавішим.

Відео дня

Смаки аудиторії

Бізнес-модель сучасних медіа драматично залежить від знання і розуміння поведінки аудиторії. Читачеві тепер потрібна не тільки об'єктивність і оперативність, а й нові форми подачі матеріалу. Хороший статейний матеріал – це вже не просто текст на екрані або папері, з нього можна створити цілий сайт.

В ідеалі в процесі підготовки будь-якого матеріалу повинні з'явитися відповіді на запитання: хто аудиторія матеріалу, чому навчить історія і що буде далі.

Будь-яка успішна публікація це власне сплав двох речей: легкості та інформативності.

Журналіст повинен розуміти, в чому конкретно зацікавлена ​​його аудиторія. В основному, людей цікавлять значущі новини– масштабні події, великі цифри, гучні імена, впевнений Демар. На його думку, маючи як інформпривід велику подію, можна зробити матеріали для різних сегментів аудиторії, щоб всім було цікаво.

Наприклад, королівське весілля у Великій Британії. Масштаб цієї події настільки великий, що про нього можна розповісти не тільки в Style, але й у розділі Бізнес, і навіть в розділі Туризм. Або президентські вибори в Росії, які цікаві світу, і які можна з різних точок зору показати аудиторії. Створивши з цих подій не одну, а кілька цікавих історій, медіа натомість можуть збільшити аудиторію, перегляди та навіть дохід.

Контент і носії

Стрімка популярність діджиталу призводить до того, що так само стрімко зростає й кількість нових медіабрендів. Постійні гонки за першість змушують медіабізнес дотримуватися сучасних трендів – сторінки в соцмережах, розсилка в месенджерах, доступ до мобільних версій і все чого бажає читач або слухач.

Важливо розуміти специфіку роботи з кожним з цих пристроїв і адаптувати контент так, щоб в кожному з варіантів він був однаково доступний для споживача інформації. На всіх майданчиках повинні ефективно функціонувати всі види контенту: якісні відео і тексти, інфографіка, широке охоплення важливих тем і доступність – ось на що робить ставку CNN.

На каналі рекомендують не зациклюватися на одному майданчику, а створювати масштабний проект з сайту, каналу, соціальних мереж і багато іншого. "CNN – це ціла купа всього. Тут об'єднуються близько 35 платформ, які працюють разом як одна велика машина", - розповів Демар.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Топ-менеджери CNN рекомендують розвивати партнерські відносини в сфері контенту зі ЗМІ у всьому світі. "У CNN є партнери по всьому світу, є компанії – локальні, місцеві канали в різних точках земної кулі, всі вони працюють на одній і тій же мультиплатформі і приносять аудиторію, перегляди, дохід", - підкреслив Грег Бейчман.

Якщо описати все сказане трьома словами, очевидно, що на медіаринку рулять: гнучкість, мультиканальність і експерименти.

Кажуть, що немає гіршого прокляття, ніж жити в епоху змін. Але, немає й цікавішого періоду в житті.

Показати ще новини
Радіо NV
X