Курс валют. Прогноз на червень

7 червня 2019, 08:30

У найближчі кілька місяців курс гривні може перейти в діапазон 27 — 28 грн за долар, де і втримається до моменту формування нового уряду

Курс гривні в червні може коливатися в діапазоні 26,5 — 27,35 грн за долар. Відмітка 27 грн за долар залишається зоною консолідації попиту і пропозиції.

У найближчі кілька місяців курс гривні може перейти в діапазон 27 — 28 грн за долар, де і втримається до моменту формування нового уряду.

Відео дня

Найбільш болюче питання для ринку — це спекулятивний попит на гривню в зв'язку з обговоренням можливості дефолту за українськими зобов'язаннями. Очікування і настрої нерезидентів, які придбали гривневі облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП) на 41,8 млрд грн з початку року і створили сильну пропозицію валюти, змінюються. Інвестори закладають додаткові ризики, і звужують ліміти вкладень в українські папери. Це означає, що після погашення паперів вони будуть виходити з України, що створить підвищений попит на іноземну валюту.

Спекуляції навколо співпраці з МВФ не справлять сильного впливу на валютний ринок. У НБУ достатньо валютних резервів для проходження боргового навантаження в 2019 році. Однак, в 2020 році, співпраця з МВФ буде найбільш важливим фактором стабільності.

Глобальні фінансові ринки нестабільні через ризики рецесії, викликаних торговельною війною між США і Китаєм, а також напруженістю на Близькому Сході. Це може посилити відтік капіталу з України. Падіння на фондових майданчиках потягне за собою всі сировинні ринки, що стане ще одним фактором тиску на гривню.

Долар США в травні зміцнився проти більшості світових валют. Ризики гальмування світової економіки і торгова війна між США і Китаєм призводять до повернення американського капіталу. Підтримку долару дає і зростання економіки США в першому кварталі. Курс продажу безготівкового долара США в Україні в травні виріс на 1,7% до 29,97 грн, готівкового — на 0,9% до 26,98 грн.

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів — у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо NV
X