Що буде з гривнею в лютому

9 лютого 2018, 08:10

У лютому курс гривні продовжить коливатися в діапазоні 27,25 - 28,5 грн. за долар. На початку місяця підвищиться попит на валюту з боку інвесторів-нерезидентів.

Періодично курс гривні буде під тиском від відшкодування ПДВ, через що експортери скорочують обсяги продажу валюти. Зміцнитися нижче 27 грн за долар гривня може в разі відновлення співпраці з МВФ або зростання євро на світових ринках.

Відео дня

Дії НБУ щодо підвищення облікової ставки виявилися жорсткими, в результаті чого була зв'язана гривнева ліквідність і, відповідно, обмежено можливості для спекуляцій. У разі збереження інфляційного тиску регулятор має намір і далі посилювати грошово-кредитну політику.

Спекуляції навколо боргу "Януковича" та співпраці з МВФ збережуть свій вплив на ринок, проте для їхньої повноцінної реалізації недостатньо ліквідності. Принаймні в лютому. З урахуванням накопичених резервів НБУ, і за умови відновлення кредитування Фонду, а отже і доступу до відкритих ринків капіталу, питання щодо фінансування боргу можуть бути взагалі зняті.

Важливим чинником припливу валюти також може стати приватизація, під яку інвестори, в тому числі резиденти з офшорних зон, будуть заводити капітали. В кінці місяця підтримку гривні надасть сезонний фактор – зниження попиту на валюту з боку критичного імпорту. У свою чергу аграрії, при сприятливих погодних умовах, будуть готуватися до посівної кампанії, і заводити іноземну валюту в країну.

Підтримуватимуть гривню і тенденції на основних експортних напрямках України, а також зростання євро на світових ринках. На сировинних ринках спостерігаються позитивні тенденції: зростають ціни на кукурудзу, пшеницю, ячмінь і соняшникову олію. З початку року вони зросли на 1-3%. Також зберігаються перспективи для зростання цін на металургійну продукцію.

Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) в січні знизився на 3,1%. Тиск на валюту чинили невпевнена позиція ФРС щодо підвищення ставки, запуск податкової реформи і високе бюджетне навантаження в США.

Курс продажу безготівкового долара США в Україні в січні знизився на 0,9% до 27,87 грн, готівкового – на 0,5% до 28,02 грн. Більшу частину місяця гривня перебувала під тиском високого попиту, підтриманого гривневою ліквідністю. Однак, після рішення НБУ підвищити ставку на 1,5%, ситуація на ринку стабілізувалася і національна валюта зміцнилася.

Показати ще новини
Радіо NV
X