Що буде з гривнею у жовтні

2 жовтня 2017, 19:00
Прогноз курсу долара і євро по відношенню до національної валюти

За останній місяць долар США значно виріс у ціні. Більш ніж на 1 грн, якщо порівнювати з зафіксованими в кінці серпня 2017 року мінімумами. Старт зростання почався ще в останні дні літа, коли гривня відірвалася від мінімумів у 25,4 грн за один "зелений".

Відео дня

Перша половина вересня ознаменувалася підвищенням динаміки курсу. І вже до кінця місяця нацвалюта торгується близько 26,5 грн/дол. Потенційно, поточний висхідний тренд ще не закінчений і триватиме протягом найближчих 6 місяців. Тенденція зміниться лише до кінця березня вже 2018 року.

Незважаючи на останній антирекорд девальваціі, на 3,7%, динаміка курсу нацвалюти за поточний рік залишається позитивною. У порівнянні з початком року, курс гривні до долара зміцнився на 2,5%. І без докорів сумління можна сміливо стверджувати, що гривня досить добре тримає свої позиції. Хоча, за великим рахунком, на початку поточного року, очікування щодо курсу були більш негативні, ніж зараз. Наприклад, за минулий рік динаміка курсу була протилежною – з початку 2016 року кращими показниками курсу було зниження на 2,5%.

На сьогодні, справи в нашій економіці в рази краще, ніж це було в минулі роки. Причиною такого оптимізму є зростання цін на основні експортні групи товарів. За рахунок чого ми бачимо і збільшення загального обсягу експорту, що покращує наш платіжний баланс. За рахунок поліпшення динаміки світових ринків, ми маємо можливість отримати більший обсяг валютних надходжень у порівнянні з минулими періодами. Що і сприяло плавній і помірній ревальвації гривні на 7,4% від початку поточного року.

Незважаючи на всю суму позитивних факторів, кардинально структура нашої зовнішньоекономічної діяльності не змінилася. На даний момент, як і раніше, сальдо торгового балансу негативне. Крім того, основна частка імпорту припадає не на заморські ковбаси та інші дорогі товари, а на групу товарів енергоринку: природний газ, нафта та продукти її переробки.

Імпорт даної групи займає більшу частину нашого експорту. У зв'язку з цим, у момент початку опалювального сезону попит на неї буде тільки зростати, що і буде виступати каталізатором тиску на курс нашої валюти. Виходячи з цього, до кінця зими не варто очікувати змін тенденції вартості долара на валютному ринку.

Таким чином, незважаючи на суму набраних балів улітку, у нашої економіки поки немає можливості перевищити мінуси, які ми маємо. У зв'язку з цим курс гривні і далі буде знижуватися, хоч і не такими темпами, як це було в минулих роках.

Варто відзначити, що з жовтня стартує опалювальний сезон, а також активне закачування природного газу в наші сховища. А значить, тиск на гривню також буде зростати. Виходячи з цього середній обмінний курс до кінця жовтня буде становити порядку 26,75 грн, а потенційно на кінець місяця може торкнутися позначки 27 грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Євро в парі з гривнею буде мати обмежений потенціал зростання через загальну слабкість валюти на світових ринках. І буде тільки відігравати загальну девальвацію гривні. Він зможе залишитися на поточному рівні в 31,5 грн, з потенціалом зростання до 32 грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X