СЕТАМ суворо дотримується українського законодавства

22 серпня 2017, 17:52
СЕТАМ є чесною та законослухняною організацією. Ми розуміємо, що тема примусового виконання судових рішень, електронних торгів, відкритих аукціонів дуже складна та вузькоспеціалізована

Тому з розумінням ставимося до помилок щодо цієї теми, яких припускаються окремі учасники ринку в своїх статтях.

Та вважаємо за необхідне пояснити колегам та читачам, в чому полягають помилки.

Відео дня

У виданні "Новое Время" в статті Романа Шпека "Не варто позбавляти СЕТАМ монополії" була розміщена недостовірна інформація, що завдає шкоди діловій репутації ДП "СЕТАМ".

Необґрунтованих відмов потенційним учасникам немає

Стосовно ствердження пана Шпека, щодо "необґрунтованої відмови потенційним учасникам у допуску до участі в торгах", зазначаємо, що відповідно до вимог Порядку реалізації арештованого майна , затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 2831/5 від 29.09.2016 р. для участі в електронних торгах арештованим майном потенційному учаснику необхідно зробити три речі: зареєструватися в системі, подати заявку на конкретний лот, сплатити гарантійний внесок.

Згідно вимог п. 8 розділу V Порядку - "Організатор забезпечує реєстрацію та допуск до електронних торгів усіх учасників, які виконали вимоги щодо реєстрації та стосовно яких надійшло підтвердження щодо надходження суми гарантійного внеску на рахунок Організатора не пізніше, ніж за одну годину до дати початку проведення електронних торгів, зазначеної в інформаційному повідомленні про електронні торги".

Таким чином, єдиною можливою підставою недопуску зареєстрованого учасника до торгів є несплата гарантійного внеску в строк, передбачений Порядком.

Зазначаємо, учасник, в разі отримання ДП "СЕТАМ" гарантійного внеску на банківський рахунок, допускається до участі в торгах автоматично.

За час діяльності ДП "СЕТАМ" жодна особа, що виконала умови порядку не була недопущена до торгів. В підтвердження цього ДП "СЕТАМ" готове надати пану Шпеку, Національній асоціації банків України, чи будь-кому охочому детальну інформацію з банківської установи по будь-якому зареєстрованому учаснику будь-яких торгів з зазначенням точного часу сплати ним гарантійного внеску та надходження такого внеску до ДП "СЕТАМ".

Несвоєчасного відображення інформації на СЕТАМ немає

Стосовно ствердження пана Шпека, про несвоєчасне відображення інформації на СЕТАМ про кількість учасників, по яким підтверджено сплату гарантійного внеску, зазначаємо, що кожен учасник торгів має право бути допущеним до участі в торгах, за умови надходження гарантійного внеску за одну годину до початку торгів, а допуск учасників здійснюється автоматично.

Наведені паном Шпеком твердження не мають місця в реальності, в підтвердження повторюємо, що ми готові надати будь-кому інформацію по будь-яким торгам. А також відомості про те, коли були сплачені та отримані гарантійні внески будь ким з учасників.

Зняття обтяжень з реалізованого майна – відповідно до закону

Стосовно ствердження паном Шпеком про проблеми зняття обтяжень з реалізованого майна, зазначаємо, що відповідно до вимог ст. 24 Закону України "Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" - відмова в державній реєстрації через наявні арешти та обтяження не застосовується у разі державної реєстрації права власності на нерухоме майно, що набувається у результаті його примусової реалізації відповідно до закону.

Таким чином, будь-яка особа, що придбала нерухоме майно на СЕТАМ, має повне право зареєструвати за собою право власності на нього, а потім займатися питанням зняття з нього арештів та обтяжень.

Окремо зазначаємо, що ДП "СЕТАМ" не уповноважене на зняття арештів та обтяжень з реалізованого майна. Арешти державної виконавчої служби знімають після реалізації державні виконавці, а судові арешти може зняти виключно суд.

Незрозуміло чому в вину ДП "СЕТАМ" ставиться недосконала процедура про зняття арештів та обтяжень. Адже пан Шпек, як голова Національної асоціації банків України, має сили та ресурси розробити та ініціювати проекти внесення змін до ЗУ "Про виконавче провадження", ЗУ "Про іпотеку", ЗУ "Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", підзаконних актів МВС, що регулюють порядок реєстрації транспортних засобів, які цю процедуру вдосконалять.

Вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов’язковими на всій території України

Стосовно вимог державних виконавців зазначаємо, що згідно п.4 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження" - "Вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов’язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом".

Окремо зазначаємо, що ДП "СЕТАМ" не уповноважене на визначення відповідності законодавству ні вимог державного виконавця, ні рішень суду. Всі зацікавлені особи мають право на оскарження дій чи бездіяльності державних виконавців в порядку, передбаченому Законом.

Наприкінці хочу зазначити, що є таке ірландське прислів’я: "Найпростіший спосіб отримати відповідь – задати питання". Якщо є питання по роботі системи – краще їх задати. А вже потім робити публічні твердження про те, чи працює система.

З іншого боку, СЕТАМ активно співпрацює з громадськими організаціями та об’єднаннями підприємців у різних галузях. Ми усвідомлюємо, що нормативна база дуже далека від ідеалу. Й готові працювати над її покращенням. У тому числі, разом з Національною асоціацією банків України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X