Серед яких професій найбільша конкуренція

1 серпня 2017, 15:02
У І півріччі 2017 року проявилася наступна тенденція – український ринок праці поступово рухається у бік ринку шукача

Масових звільнень не спостерігалося, як у І кварталі 2017 року зокрема, так і першому півріччі 2017 року загалом. Проте, без скорочень персоналу все ж таки не обійшлося. Роботодавці зазначили, що звільняли лише найменш ефективних працівників.

Відео дня

Серед ТОП-5 найбільш конкурентних сфер зайнятості на українському ринку праці, як і у І кварталі 2017 року, залишаються: топ-менеджмент, видобуток сировини, початок кар’єри та юриспруденція. Разом з тим, у ІІ кварталі 2017 року до ТОП-5 проф. сфер з найбільш високим рівнем конкуренції долучилася сфера: мистецтво, медіа.

Якщо порівнювати ці дані з даними за аналогічний період 2016 року, то у ТОП-5 професійних сфер з високою конкуренцією продовжують входити юристи, вищий менеджмент і початок кар’єри. Традиційно, представникам цих напрямків діяльності доводиться позмагатися за робоче місце.

Серед ТОП-5 професійних сфер із найменшою конкуренцією, як і минулого кварталу, у ІІ кварталі 2017 року залишаються такі, як консультування, страхування, інсталяція. Окрім них, знизився рівень конкуренції у таких сферах, як авто та робочий персонал. Відповідно, для спеціалістів у цих сферах є хороша можливість знайти саме свою "роботу мрії".

Окрім того, впродовж ІІ кварталу 2017 року найбільш активно роботодавці шукали фахівців у сфері продажів. Також до сфер, які активно потребували працівників належали маркетинг та адміністративний персонал.

Найбільш активними у плані пошуку роботи були молоді спеціалісти. Друге та третє місце відповідно зайняли фахівці зі сфер ІТ, телеком та продажі.

Більшість компаній змогли подолати кризові тенденції ще минулого року, тому вказали на стабільну роботу і у ІІ кварталі 2017 року. 72% українських компаній набирали персонал: частина за усіма напрямками діяльності компанії, інші лише на ключові позиції.

Показати ще новини
Радіо NV
X