СБУ повинна припинить кошмарити бізнес

18 травня 2016, 12:01
Останнім часом все частіше трапляються новини про Службу безпеки України
Але, це якісь не такі новини...
Це не новини про затримання кума Володимира Путіна Віктора Медведчука та перекриття каналу фінансування з Росії п'ятої колони в Україні.
Це не новини про те, що в Росії ліквідовані Ігор Гіркін, Павло Губарєв і Олександр Бородай, яких наше СБУ вистежило і знищило, як колись МОССАД ватажків «Чорного вересня».
І навіть не новина про те, що в Росії викрадені та повернуті в Україну для публічного суду Віктор Янукович, Сергій Арбузов або Сергій Курченко. Як зробив той же МОССАД з нацистом Адольфом Ейхманом.
А це, наприклад, новина про те, що Служба безпеки України провела обшук в компанії «Укргазвидобування». Нагадаю, що зараз нинішнього керівника «Укргазвидобування» Олега Прохоренка активно намагаються змістити «тіньові кардинали» з Блоку Петра Порошенка. Призначений за квотою БПП виходець з McKinsey Прохоренко відмовився виконувати «делікатні доручення» фінансового характеру цих людей і тепер його вирішили замінити на більш лояльного. Після чого СБУ провела обшук.
Це також новина про обшук в офісі аграрної компанії «Кернел», про що офіційно заявив її менеджмент. У «Кернел» в розпорядження є активи, які можуть бути цікаві чиновникам. В тому числі великий земельний банк. Аграрна компанія, яка не має нічого спільного з сепаратизмом або тероризмом, раптом стала предметом інтересу СБУ. З маски-шоу і супутніми «принадами».
Це також масові обшуки в IT-компаніях, які тривають уже рік (!). Я розумію інтерес СБУ до цієї галузі. Адже IT-аутсорсинг має ємність у розмірі $3,6 млрд і зростає на 20% у рік. І нікому не платить відкати та хабарі. Просто ось так бере, і існує сам по собі. Непорядок...
Це і безліч інших компаній, до яких СБУ приходило, але які воліють мовчати про це.
Я не говорю зараз за все СБУ. Впевнений, у службі було і є чимало патріотів. Деякі з яких вже віддали життя за територіальну цілісність України. А інші роблять чимало корисного на Сході країни (одне опубліковане прослуховування терористів чого варто – за це треба віддати СБУ належне).
Але, судячи з усього, в СБУ є «ложка дьогтю». Якийсь «комерційний департамент», який займається тим, чим це відомство в принципі займатися не повинно.
Я от не можу собі уявити, що співробітники ЦРУ прийдуть з обшуком в офіс Apple, Monsanto або Exxon/Mobil звинувачуючи тих, хто там працює, в якихось липових економічних правопорушеннях.
Так може і СБУ варто зайнятися виключно тим, чим їй належить займатися? Захистом суверенітету, територіальної цілісності і безпеки країни?
А не участю в комерційних конфліктах.

Відео дня

Показати ще новини
Радіо НВ
X