Що чекати від реформи енергоринку

0 коментувати
Тема реформування енергоринку витає в повітрі вже 10 років, якщо не більше

Перший раз вона з'явилася ще у 2000-х роках. З тих пір ми працюємо по старій системі енергоринку з єдиним покупцем. Зараз триває обговорення реального законопроекту, який був затверджений Кабінетом міністрів, щодо реформи енергоринку.

Зараз ми вже впритул наблизилися до моменту, коли ми перейдемо від існуючої системи єдиного покупця до більш децентралізованої системи. Напевно, це займе як мінімум три роки. До кінця 2018 року буде перехідний етап, коли буде існувати так званий дисбаланс між різними споживачами та виробниками, які будуть поповнюватися за рахунок Енергоатому і за рахунок гідроелектростанцій.

За цей час очікується, що пропаде необхідність у крос-субсидування, субсидування більш низьких тарифів для населення. Зараз ці тарифи не покривають всю вартість і частину цієї вартості перекладається на промислових споживачів. Протягом кількох наступних років ця система повинна піти в минуле і реформа енергоринку завершиться. Треба уточнити, що реформа ринку електроенергетики включає в себе не тільки реформу самого енергоринку, але і створення незалежного регулятора.

Також це реформа державного управління в державних компаніях, створення інституту незалежних директорів. Для кінцевого споживача новий енергоринок в першу чергу означає, гарантію того, що споживач гарантовано отримає електроенергію. Більше 20 років енергетика України перебуває в нестабільному стані, що через недоінвестування в основні засоби.

Ми проїдаємо той потенціал, який був закладений ще в радянський час. Нескінченно це тривати не може. Нові інвестори в країну не заходять через незрозумілого законодавства, політичних колотнеч.

Якщо ми в незалежність входили з великими надлишковими потужностями енергії, то ми плавно зараз рухаємося до дефіциту. Новий ринок дозволити збільшити обсяг інвестицій в сектор і забезпечити більш надійне енергопостачання для споживачів. Ясна річ, що це не буде безкоштовно.

І тарифи для споживачів, звичайно, зростуть. З точки зору фінансів - ясна річ, що за всі реформи заплатить споживач. В першу чергу, це стосується побутових споживачів, які зараз платять менше 50% від кінцевої вартості електроенергії. А з точки зору часових рамок - я думаю, що за 3-5 років можна впоратися.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: