Дивна ситуація з Юзівським родовищем

0 коментувати
Ситуація з компанією Юзгаз, яка перемогла в конкурсі на розробку Юзівського родовища, на мій погляд, дуже проста

Розвідка та видобуток вуглеводнів – це не той бізнес, який може робити будь-хто. Щоб вести такі проекти, компанія повинна володіти відповідним персоналом, досвідом реалізації подібних проектів і фінансами. Все це дуже просто можна прописати в умовах тендерів на подібні родовища. Адже йдеться про залучення сотень мільйонів доларів! І якщо приходить компанія без досвіду, без фахівців, без грошей, без історії, це завжди викликає запитання. Тут лише питання в тому, чи хоче той, хто розподіляє ліцензії, справедливого або ефективного розподілу цих площ? Якби таке бажання було, сьогоднішніх питань би не виникало.

Безумовно, в сучасному світі можливо як залучення висококласних фахівців, так і кредитів на будь-які суми для подальшої розвідки і буріння. Але я особисто в ці чудеса не вірю.

Увага до Юзгазу виникла не на рівному місці. В Україні вже роздано масу ліцензій, але площі не розробляються. Деякі з власників цих ліцензій навіть не знають, що вони у них є. Це говорить про те, що держава не моніторить не тільки претендентів, але й хід виконання договорів на розробку надр. Якщо регулятор бачить, що минає півроку, рік, а руху немає, то такі договори автоматично повинні переглядатися. Ще краще, якщо у договорах на видачу ліцензій спочатку буде графік освоєння. А поки, судячи з усього, ліцензії викуповуються тими, хто має адміністративний ресурс, щоб згодом перепродати ділянки реальним добувачам.

Насправді світова нафтогазова галузь час від часу стає свідками корупції в державах, багатих корисними копалинами. Нерідко в епіцентрі цих скандалів виявляються гіганти світового рівня. Але в будь-якому випадку ці площі згодом освоюються. А в Україні це призводить просто до втрати часу, тоді як питання нарощування внутрішнього видобутку нафти і газу актуальне як ніколи.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: