Чим порадував і засмутив інвесторів минулий тиждень

3 травня 2019, 17:30

Квартальні результати Google і Apple, звіт про ринок праці США

Поки український народ страждав від дощів і холоду, знищуючи гори пасок, крашанок та інших наїдків, глобальні ринки працювали за розкладом, перетравлюючи важливу інформацію з політичних, макроекономічних і корпоративних фронтів.

Відео дня

Міністр фінансів США Мнучін і Торговий представник Лайтхайзер провели черговий раунд зовнішньоторговельних переговорів з китайцями в Пекіні. По закінченню Мнучін заявив, що переговори були дуже «продуктивними». Нічого нового, подібні коментарі ми чуємо вже багато місяців, так що особливої реакції з боку інвесторів не послідувало. Хоча, за даними CNBC процес наближається до завершення, і оголошення про досягнення великої торгової угоди між Китаєм і США може відбутися вже наступної п'ятниці. Важко сказати, як це позначиться на ринку, але, на мій погляд, зростання не буде. Договір уже закладений у нинішні ціни і, найімовірніше, інвестори будуть «продавати на новинах».

Не провіщало особливої інтриги дводенне засідання FOMC, що закінчилося в середу прес-конференцією Джерома Пауелла, але все ж дало ринку основу для роздумів. Спочатку прес-реліз, випущений відразу ж після засідання, викликав серед інвесторів певний оптимізм. Ставка залишилася на колишньому рівні, 2.25-2.50%, а інфляція в квітні склала 1.6%, що нижче за цільовий рівень у 2%. Це відразу ж було інтерпретовано ринком, як збільшення ймовірності того, що до кінця року ставку ФРС може бути знижено. Такі очікування не новина, і напередодні засідання FOMC ринок оцінював шанси саме такого розвитку подій на рівні 60%. Але, все змінила прес-конференція Пауелла. Коментуючи ситуацію з інфляцією, Голова ФРС заявив, що «ми підозрюємо, що вплинули тимчасові чинники». Ключовим виявилося слово «тимчасові», яке трейдери витлумачили, як сигнал до того, що зниження ставки, вже закладеного в нинішні ціни, може і не відбутися. Як наслідок, ринок стрімко пішов униз. Протягом декількох годин в середу основні індекси втратили близько 1%.

Так що, якщо в кінці минулого року Голова ФРС був людиною, що відродила бичачий ринок, то зараз він виступив в ролі Скруджа, який цілком може вкрасти в інвесторів кілька додаткових відсотків зростання.

Звіт про ринок праці за квітень, оприлюднений у п'ятницю, виявився набагато сильнішим, ніж очікувалося. Кількість нових робочих місць, створених в американській економіці, досягла 263 тисячі, впевнено перевершивши прогноз у 190 тисяч. Безробіття знизилося до 3.6%, що нижче очікуваних 3.8%. Погодинна оплата праці, яка, в підсумку, впливає на інфляцію, зросла на 0.2% в порівнянні з березнем, і на 3.2% у річному вимірі. І той, і інший показник нижче прогнозів на рівні 0.3% і 3.3%. У сукупності зі звітом про зростання ВВП на 3.2%, оприлюдненими минулої п'ятниці, звіт про ринок праці демонструє, що економіка США продовжує залишатися на підйомі, на відміну від економік ЄС і Японії.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На корпоративному фронті, звичайно ж, головними подіями тижня були квартальні результати Google і Apple.

Google, який відзвітував у понеділок, не здивував. Прибуток виявився вищим за прогнозований, але виручка до очікуваних значень не дотягнула, а темпи її зростання виявилися найнижчими з 2015 року. Коментуючи ситуацію, Morgan Stanley заявив, що результати компанії «викликають більше питань, ніж відповідей», а компанія недостатньо прозора, щоб досконально розібратися, що відбувається. Відповідно, ціна на акції компанії знизилася майже на 10%.

А от Apple порадував, перевершивши очікування і за виручкою, і за прибутком. Із ключових моментів - падіння продажів iPhone виявилося набагато нижчим, ніж очікувалося, квартальна виручка від продажу послуг виявилася найбільшою за всю історію компанії, а продажі в Китаї відроджуються. І найголовніше - у наступний квартал менеджмент компанії дивиться з оптимізмом. Як наслідок, зростання ціни акцій на 6% і досягнення капіталізації в $1 трильйон.

Що стосується ще одного корпоративного гіганта, Amazon, то їм зацікавився Уорреном Баффетт. Трохи раніше великий інвестор визнав, що упустив шанс, і «був ідіотом, не купивши акції Amazon набагато раніше». Тепер, схоже, він вирішив виправити помилку. І хоча технічно рішення були прийняте не особисто Баффеттом, а "одним з хлопців в офісі, який управляє грошима", факт залишається фактом - Berkshire Hathaway купує акції роздрібного гіганта. Результати Berkshire Hathaway за перший квартал буде оголошено вже в суботу, а після оголошення новин акції Amazon додали більше 2%.

Загалом же, більше половини компаній з S&P 500 вже оприлюднили результати за квартал і 75% з них зуміли перевершити очікування інвесторів. Так що, загалом сезон квартальних результатів проходить досить успішно. Але, з огляду на стрімке зростання з початку року і ті рівні цін, яких досяг ринок на поточний момент, просто хороших результатів явно недостатньо, щоб дати імпульс подальшому зростанню. А от будь-які негативні новини можуть швидко розгорнути рух ринку «на південь», як ми це побачили в ситуації з «тимчасовими» факторами, про які говорив Пауелл.

Хороших всім вихідних, сподіваюся, що вони будуть сонячними, і вдалих інвестицій!

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів - у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо НВ
X