Стисло і зрозуміло: Росія є другим найбільшим покупцем українського озброєння
Вівторок, 16 березня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

- S&P Global Ratings підтверджує рейтинг України «В зі стабільним прогнозом» для довгострокових і короткострокових зобов’язань в іноземній і національній валюті, повідомило міжнародне агентство. «Зростання, платіжний баланс і державні фінанси України перевищили наші очікування в 2020 році», — йдеться в повідомленні S&P. Міністерство фінансів успішно подолало багато проблем, пов’язаних з пандемією, і впоралося з численними кризами, пов’язаними із загальним уповільненням світової економіки.
- Рейтинг України може бути підвищений в наступному році, якщо економіка буде відновлюватися більш активно. «Рівні зовнішньої ліквідності і консолідації державних фінансів повинні перевищувати поточний прогноз», — вважає S&P.
- Однак агентство визнає, що деякі ризики збережуться. «Рейтинг може погіршитися через перебої в отриманні фінансування від міжнародних організацій. Збої можуть відбутися, якщо уряд відмовиться від ключових реформ, таких як забезпечення незалежності центрального банку, який є ключовим регулятором фінансового сектора країни». За даними S&P, банківський сектор зараз залишається відносно сильним. «Представництва іноземних банків і приватні українські банки збережуть стабільність на тлі пандемії і відновлять зростання в роздрібному і корпоративному сегментах». Аналітики відзначають, що основними завданнями державних ПриватБанку, Ощадбанку, Укргазбанку і Укрексімбанку в 2021—2022 роках будуть «очищення» балансів від проблемних кредитів, випущених в попередні роки, реалізація ефективних бізнес-стратегій і підвищення якості корпоративного управління перед підготовкою до часткової або повної приватизації.
- Згідно з даними за 2020 рік, опублікованими Стокгольмським інститутом дослідження проблем світу (SIPRI), Росія є другим за величиною покупцем українського озброєння, поступаючись лише Китаю. Українське озброєння експортувалося в основному в Китай (36% від загального експорту), Росію (20%) і Таїланд (17%), уточнює SIPRI. За даними SIPRI, Україна займає 12-е місце в світі з експорту озброєння з часткою світового експортного ринку близько 1%. У період з 2011 до 2015 року український експорт озброєння становив 2,6% світового ринку.
- Нафтогаз і Naphtha Israel Petroleum підписали меморандум про взаєморозуміння по геологорозвідку вуглеводнів в українській частині Чорного моря, заявили компанії в понеділок. «Для нас важливо мати таких партнерів, як Naphtha Israel Petroleum, в розвідці і розроблянні вуглеводнів у Чорному морі, що має бути найбільш капіталомістким проєктом у нашому портфелі. Після недавно оголошеного партнерства з OMV Petrom, яка, ймовірно, є найбільш активним гравцем в розроблянні на шельфі Чорного моря, нове партнерство ще більше зміцнить наші амбіції в цьому регіоні в майбутньому», — сказав головний виконавчий директор Групи Нафтогаз Отто Ватерландер. Меморандум про взаєморозуміння є ще одним свідченням значного інтересу міжнародних гравців до потенціалу української частини шельфу Чорного моря і впевненості в Нафтогазі України як компетентному партнері.
- Укрексімбанк фіксує прибуток, зберігаючи позитивну динаміку, повідомляє банк. «Прибуток було досягнуто, зокрема, за рахунок оптимізації балансу. У лютому розрахунки проводилися за зовнішніми позиками, залученим в свій час не на найкращих для банку умовах. Зокрема, погашений синдикований кредит у гривні й інші зовнішні зобов’язання на загальну суму 4,7 млрд грн в еквіваленті, що ще більше підвищить рівень прибутковості і знизить вартість фінансування для клієнтів».
- У лютому Укрексімбанк збільшив обсяг кредитного та інвестиційного портфеля на 3,8 млрд грн, зосередившись на кредитуванні вітчизняних виробників для збільшення експортної виручки, реалізації проєктів у сфері енергозбереження та підтримки місцевих ініціатив, надання фінансового важеля військово-промисловому комплексу і паливно-енергетичного комплексу, — сказав голова правління банку Євген Мецгер.
- Державна поштова служба Укрпошта повідомляє про чистий прибуток в розмірі 184,5 млн грн ($7 млн) за 2020 рік, повідомив СЕО Ігор Смілянський на своїй сторінці в Facebook. Це новий рекорд за час після Майдану для легендарної національної компанії.
- Ryanair, найбільша бюджетна авіакомпанія Європи, відкриє 18 маршрутів з України, повідомила компанія. Мережа Ryanair з України в квітні буде включати 13 напрямків з аеропорту Бориспіль, включно з Віднем, Софією, Берліном, Бергамо, Римом, Вільнюсом, Гданськом, Катовіце, Краковом, Познанню, Варшавою, Вроцлавом і Лондоном.
- У лютому МАУ оголосила, що в березні відновить польоти на семи міжнародних маршрутах і збільшить частоту на лініях, де рейси вже виконуються.
- Україна видаватиме міжнародні сертифікати про вакцинацію, діючи в межах міжнародного права, повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в Telegram-каналі Coronavirus Info.
Від редактора: Джим Брук, головний редактор UBN, хворіє Covid-19. Приєднуйтесь до команди UBN і бажайте йому якнайшвидшого одужання.
Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.