IT тренди 2017 року

1 коментувати
Сьогодні, в умовах підвищення доступності мобільного зв'язку і смартфонів, інформаційні технології розвиваються стрімко і відкривають нові можливості в найрізноманітніших сегментах ринку Серед них сегмент мобільних додатків.  

Одними з найбільш затребуваних мобільних додатків по всьому світу вважаються месенджери, і глобальні IT-тренди надають на них істотний вплив.

1 Аналіз прогнозів 2016 року – що було реалізовано, а що ні

У листопаді 2015 року дослідницьке агентство eMarketer прогнозувало, що глобальна аудиторія сервісів для обміну повідомленнями на початок 2016 року становитиме 1,4 млрд людей, продовжить зростати та до 2018 року сягне показника у 2 млрд людей. Тим не менш реальна ситуація значно швидше перевершила очікування аналітиків. Вже сьогодні у всьому світі месенджерами користується 2,5 млрд людей, а до 2018 року, відповідно до прогнозів, до них приєднається ще 1,1 млрд користувачів.

Ринок месенджерів зростає, переважно за рахунок поширення смартфонів і більшої доступності мобільного інтернету. Високий попит, в свою чергу, стимулює розвиток функціонала сервісів і появу в них різноманітних інноваційних функцій. Цей тренд знаходить своє відображення у діяльності Viber: головною новинкою компанії в 2016 році стали паблік акаунти, що відкрили нові можливості для спілкування брендів з аудиторією мобільного додатку. Сьогодні на їх основі тисячі організацій з усього світу створюють свої рішення, які широко використовуються у сферах маркетингу, клієнтського обслуговування, технічної підтримки тощо.

2 Що буде актуально в найближчі 5-10 років

Сьогодні ми спостерігаємо, що поряд з базовим функціоналом Viber популярності серед користувачів набувають його нові можливості, в тому числі паблік акаунти. Ми бачимо великий потенціал у подальшому розвитку інструментів для бізнесу та активно працюємо над створенням платформи для зв’язків компаній з клієнтами та збільшенням продаж.

Інший, дуже важливий для нас напрямок розвитку – електронна комерція. За даними проведеного минулого місяця дослідження The State of Mobile Monetzation, користувачі пристроїв на базі iOS роблять все більше покупок всередині додатків, а платний контент доступний у 21% ігрових додатків Android та 10% додатків для iOS. Зважаючи на цю ринкову тенденцію, 6 березня 2017 року ми представили користувачам Viber у США функціонал для шопінгу всередині чату, що позначило для нас новий етап у розвитку послуг e-commerce. Можливість робити покупки в додатку буде сприяти розвитку єдиної мобільної екосистеми Viber. З її допомогою вже сьогодні можна сплачувати штрафи та рахунки ЖКГ, переводить гроші через Viber Гаманець тощо. В найближчі роки сфокусуємося на розширенні цієї екосистеми, аби наші користувачі могли вирішувати практично будь-які повсякденні задачі, не виходячи з додатку.

Основа аудиторії Viber – це молоді енергійні люди, які цікавляться передовими технологіями. Щоб відповідати їх все вищим вимогам, ми постійно розширюємо можливості месенджера, а також підвищуємо його безпеку. Зокрема у квітні 2016 року Viber реалізував наскрізне шифрування всіх діалогів. А нещодавно ми представили такі функції, як секретні чати та фото та відео повідомлення, що зникають. Перші запобігають передачі змісту бесід третім особам, а другі – автоматично видаляють по закінченні зазначеного користувачем строку. Ще одне нововведення, реалізоване у грудні 2016 року, – можливість записувати та надсилати співрозмовнику 30-секундні відео всього одним натисканням. Всі ці функції, разом з груповими чатами, вже популярні серед нашої аудиторії, а особливо – серед молоді. В найближчі роки ми продовжимо розвивати інноваційний функціонал месенжера та дивувати користувачів новими унікальними можливостями.

3 Які сфери життя зміняться під впливом технологій

Технології, безумовно, сьогодні значно впливають на багато сфер життя. Що стосується месенджерів, то їх вплив особливо помітний у бізнесі. Справа в тому, що якщо ще кілька років тому сервіси для обміну повідомленнями використовувалися переважно як зручний засіб зв’язку, сьогодні вони стають ефективним діловим інструментом та дозволяють компаніям вирішувати дуже широкий спектр питань. Так, з допомогою Viber представники бізнесу можуть розширити досвід користувачів своїх клієнтів за рахунок спілкування з ними в паблік акаунтах. Вже сьогодні через них оформлюють замовлення інтернет-магазини, проводять онлайн трансляції заходів, здійснюють сервісне обслуговування, маркетингові розсилки тощо. Крім того, месенджери дозволяють компаніям не лише спілкуватися з аудиторією, але й оптимізувати витрати. Наприклад, замість SMS-розсилки, вони можуть скористатися такими інструментами, як сервісні повідомлення Viber. На відміну від спама, такі повідомлення мають інформаційний характер і надсилаються лише тим користувачам, які підтвердили згоду на їх отримання, і потенційно зацікавлені у послугах, що надає компанія.

Величезну кількість питань месенджери дозволяють простіше та швидше вирішувати й кінцевим користувачам: в них можна, наприклад, поставити питання, що їх цікавлять, провайдерам тих чи інших послуг, перевести гроші через інтернет, домовитися про зустріч з викладачем в університеті, розібрати тренування з товаришами за спортивною командою чи обговорити успішність дитини у школі, без необхідності ходити на батьківські збори.

4 Штучний інтелект – максимальна роботизація процесів

Розвиток технологій штучного інтелекту – один з найважливіших трендів сучасного IT-ринку. Ми у Viber, безумовно, не можемо не брати його до уваги в нашій діяльності та розроблюємо рішення, що допомагають компаніям автоматизувати бізнес-процеси та знизити навантаження на персонал. Так, на платформі паблік акаунтів у додатку Viber бренди, ЗМІ та публічні особи можуть використовувати чат-боти. Така можливість вже приносить свої переваги ряду наших партнерів: наприклад, чат-бот «Нової Пошти» допомагає відстежувати посилки, викликати кур’єра, визначати вартість доставки та знаходити найближче відділення. А сервісний чат-бот «Зоряна» в паблік акаунті Київстар відповідає на питання клієнтів оператора, аналізуючи їх повідомлення за ключовими словами.

Штучний інтелект, електронна комерція, послуги для бізнесу та захист даних - лише деякі з тенденцій, що впливають на розвиток сервісів для обміну повідомленнями. Viber, як один з активних гравців ринку, ретельно стежить за всіма змінами і реалізує інноваційний функціонал, який гарантує користувачам найкращі враження від сервісу і дозволяє компанії підтримувати свою лідируючу позицію.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: