Що таке компанія моєї мрії?

1 коментувати
На сьогоднішній день Укрнафту все ще не можна назвати ефективно функціонуючої. Щоб трансформувати її в компанію моєї мрії, треба буде пройти довгий шлях

Якщо порівняти Укрнафту з аналогічними сучасними світовими компаніями або навіть з уже реформованими компаніями в Росії та Казахстані, ви помітите, що у нас набагато вище кількість співробітників на свердловину і на тонну видобутої нафти.

Тому нам належить провести багато структурних змін в компанії, щоб зробити її більш ефективною, і ці зміни будуть в різних бізнес підрозділах і в самому режимі нашої роботи.

Це тривалий шлях, але його можливо успішно пройти. Якщо, звичайно, зважитися на серйозні зміни у всіх бізнес-процесах і на їх супровід.

З точки зору інших компаній по всьому світу, хорошим прикладом для нас є Rompetrol в Румунії. Вони пройшли процес реформування за чотири роки. Втім, і десять років по тому вони все ще проводять чимало реформ для безперервного поліпшення роботи своєї компанії.

Я хочу діяти швидко. Тому вже в цьому році ми зробимо низку вельми помітних і значних кроків у напрямку реформ.

Я впевнений, що за допомогою процесу реформування ми можемо перетворити Укрнафту з того, чим вона є сьогодні, в сучасну ефективну нафтогазову компанію. Це позитивно позначиться на багатьох напрямках - послужить прикладом успішної реформи, збільшить відрахування до державного бюджету, забезпечить людей роботою і, звичайно ж, збільшить капіталізацію компанії для акціонерів.

Що мені дійсно потрібно, так це підтримка з боку наших стейкхолдерів, тобто з боку держави, акціонерів і суспільства.

Очевидно, мені потрібна хороша команда для проведення цих реформ. Я думаю, що зараз у нас вже така команда є, з якої ми і запустимо процес реформування.

Ми намагаємося використовувати передовий досвід в своїх бізнес-процесах. У тому числі і технічних бізнес-процесах в сфері розвідки та видобутку, а також комерційних і функціональних, наприклад, в тому, як ми управляємо фінансовим і HR відділами.

Для цього нам знадобиться змінити систему заохочень і управління продуктивністю праці в організації. Нам потрібно змінити багато процесів в компанії, кожен з яких внесе загальний внесок в процес реформування.

Щоб реформувати компанію, нам потрібно правильно мотивувати людей. Як я вже говорив, я дійсно вірю в те, що це можна зробити.

Ще один момент: щоб дійсно розвивати компанію, нам необхідний доступ до капіталу, нам потрібно фінансування. Я вважаю, що найкращий спосіб отримати доступ до капіталу в довгостроковій перспективі - це вийти на ринки капіталу. Тому нам необхідно буде якась форма IPO, але спершу потрібно буде забезпечити необхідні умови для того, щоб потім продавати свої акції і залучати капітал за розумною ціною.

Отже, якщо коротко, моє бачення майбутнього Укрнафти - це сучасна компанія, яка використовує передовий бізнес досвід, кращі технології, це абсолютно прозора компанія з грамотним управлінням і високими стандартами ділової етики.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: