Роботи позбавляють роботи інвестаналітиків

11 серпня 2017, 09:15
До звичної формули "клієнт-консультант" у сучасному фінансовому світі додається третій елемент – робот або штучний інтелект

Нещодавно у закордонних медіа дискутували новину, яка, на жаль, залишилась без уваги українських ЗМІ. Однак ця новина є знаковою для фінансистів світу.

Міжнародна асоціація інвестиційних професіоналів CFA Institute вирішила доповнити свій іспит на звання дипломованого фінансового аналітика (Chartered Financial Analyst) питаннями про штучний інтелект, роботизований консалтинг (robo advisers) і методи аналізу великих обсягів даних (big data). Новий матеріал з’явиться у тестах для кандидатів на отримання CFA чартеру у 2019 році.

Відео дня

Це означає, що до звичної формули "клієнт-консультант" у сучасному фінансовому світі додається третій елемент – робот чи штучний інтелект. Відбуваються фундаментальні зміни на фінансовому ринку та у професії інвестиційного аналітика. Найбільш рутинні процеси, такі як аналіз біржових котирувань, формування портфелів цінних паперів та управління ними, можуть вже бути виконані автоматизованими алгоритмами або роботизованими консалтинговими сервісами.

В професійних колах існує думка, що така автоматизація процесів з одного боку створює ризик залишити без роботи тисячі портфельних менеджерів, але з іншого – може зробити інвестування доступним для ще більш широкого кола людей. Адже вартість роботи робо-консультанта в декілька разів менша за вартість праці людини.

Чим же в такому випадку займуться інвестиційні аналітики, які залишаться без значної частини своєї роботи? Насправді, безробітними не всі залишаться, бо клієнт на певному етапі інвестування буде потребувати персоналізованого підходу, нестандартного бачення, поведінково-емоційного елементу та аналізу у взаємовідносинах з консультантом. І за це клієнт буде готовий додатково платити. Human service буде позиціонуватись як premium service.

Саме так звані soft skills [м'які навички] є тим, що зараз і, особливо, вже у найближчому майбутньому забезпечить інвестиційного менеджера роботою. Навички комунікацій, переговорів та емоційний інтелект – є конкурентними перевагами людини перед роботами.

Робоконсультанти та штучний інтелект є новим еволюційним етапом у розвитку інвестиційної галузі, потужним інструментом для підсилення інвестиційного процесу клієнта та консультанта. Тож, якщо ваша робота пов’язана з фінансами та інвестиціями – вам буде корисно вже сьогодні почати навчатись співпрацювати з ними.

Показати ще новини
Радіо NV
X