Робота за кордоном: досвід і складнощі

28 березня 2018, 18:00

Тема трудової міграції українців актуальна вже не один рік.

Наші співвітчизники виїжджають працювати за кордон: хтось виключно на заробітки, хтось заради перспективи залишитися жити в іншій країні, хтось, керуючись іншими мотивами. Але в будь-якому разі процес міграції не обходиться без складнощів. Ми запитали у користувачів сайту про їхній досвід міграції, про причини виїзду працювати за кордон.

Відео дня

Серед опитаних 29% доводилося працювати за кордоном, тоді як 71% – ніколи не працювали поза межами країни. Трудова міграція за кордон: наміри, цілі, компроміси.

Люди, які попрацювали за кордоном, серед основних труднощів найчастіше називають розлуку з рідними і близькими (38%), мовні проблеми (35%) і складнощі з оформленням документів (32%). Ті ж, хто ще не працював за кордоном, в основному побоюються труднощів у розумінні іноземної мови, потенційних проблем, пов'язаних з пошуком роботи й оформленням документів – по 53%, 41% та 37% відповідно. Більш детальну інформацію щодо інших складнощів, з якими зустрічаються і яких побоюються трудові мігранти, можна подивитися в графіку нижче. Серед труднощів, зазначених у категорії "Інші", респонденти вказували: більш тривалий робочий день, скептичне ставлення жителів іншої країни до мігрантів, складнощі з довірою роботодавцю.

Серед тих, хто має досвід роботи за кордоном, 27% – працювали за довгостроковим контрактом, 23% – їздили на сезонні підробітки, а кожен десятий брав участь у програмах, що надають студентам роботу за кордоном під час канікул. При цьому п'ята частина респондентів працювала за кордоном на момент опитування. Серед відповідей у категорії "Інше" були називані такі: ПМП, віддалена робота за місцевим (не українським) законодавством, робота за короткостроковими контрактами і проектами, робота в рамках обміну досвідом між офісами однієї компанії у різних країнах.

Серед причин, через які люди вирішують виїжджати на роботу за кордон, найбільшою мірою згадували можливість значно більше там заробляти (58%). Відсутність гідної роботи в регіоні проживання стимулювала виїхати на роботу в іншу країну 37% опитаних. У зв'язку з сімейними/особистими обставинами Україну покидав фактично кожен п'ятий опитаний. 17% зазначили, що стали працювати за кордоном у відповідь на пропозицію від нового роботодавця. Кожен десятий визнав за необхідне отримати досвід роботи за кордоном заради свого подальшого професійного розвитку. У межах компанії переведення в закордонний офіс було лише у 2% респондентів. Серед інших причин трудової міграції називали як позитивні (можливість отримати нові навички та кваліфікації), так і негативні чинники (криза в країні, відсутність довіри до українських роботодавців).

Таким чином, серед основних причин трудової міграції, що були названі респондентами, які брали участь в опитуванні, є шанс заробити більше і відсутність можливості знайти гідну роботу в Україні. Учасники опитування зазначили, що їздять працювати за кордон як за довгостроковими контрактами, так і на короткі терміни. Як ті, хто попрацював за кордоном, так і ті, у кого подібного досвіду немає, розуміють, що трудова міграція супроводжується тими чи іншими труднощами. Найпоширенішою складністю для тих, хто попрацював за кордоном, є розлука з рідними і близькими. Тоді як люди, що не мають досвіду трудової міграції, вважають, що труднощі найчастіше виникають з пошуком роботи і недостатнім знанням мови. Загалом мовний бар'єр як одну з досить поширених проблем при трудовій міграції відзначають і ті, хто має досвід роботи за кордоном.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X