Робот vs людина - новий виток у розвитку людства

10 травня 2016, 10:59
Майбутнє вже почалось. Інновації навколо нас – розумні будинки, автономні автомобілі, роботизовані виробництва

Машини і технології суттєво полегшують життя людям. Але чи зможуть люди достойно конкурувати із машинами через 5-10 років? Які навички будуть потрібні, щоб бути кращими за роботів і... отримати робоче місце. Давайте проаналізуємо.

Відео дня

Людство стоїть на краю нової технологічної революції, яка кардинально змінить те, як ми живемо і працюємо.

Під час першої промислової революції за допомогою води і пару було механізовано виробництво. Головним драйвером другої промислової революції була електрика, яка допомогла створити масове виробництво. У центрі третьої революції знаходилася електроніка та інформаційні технології, автоматизовані виробництва. Четверта промислова революція характеризується злиттям технологій і стиранням граней між фізичною, цифровою і біологічною сферами.

Глобальні зміни будуть стосуватися всіх сфер нашого життя. 2015 року було проведено опитування серед 800 професіоналів у галузі високих технологій. Їх запитали, які технології стануть доступними вже у 2025 році. Відповіді вражають: люди носитимуть одяг із підключенням до інтернету, буде надруковано на 3D принтері перший автомобіль, 90% населення Землі матимуть доступ до інтернету, 10% автомобілів керуватимуться автономно, також будуть надруковані людські органи для трансплантації.

В той же час існує інша сторона технологічного прогресу: зміна професій, нові вимоги до компетенцій фахівців та ін. Що ж відбувається сьогодні на глобальному ринку праці? Зростає показник глобального безробіття. The International Labour Organization опублікувала дані про те, що до 2017 року буде біля 200 млн безробітних. В 2015 році в розвинутих країнах безробіття впало, проте загальносвітовий показник наразі становить 197,1 мільйона, - а це на 27 мільйонів більше, ніж у 2007 році, до фінансової кризи. За даними Світового економічного форуму (WEF) більш ніж 5 мільйонів робочих місць зникнуть в результаті розвитку генетики, робототехніки та інших технологічних змін. Загалом біля 47% вакансій в США знаходяться сьогодні перед ризиком зникнення, який спричиняють зміни, пов`язані з автоматизацією і переходом у цифрове середовище. Найбільш вражаючою цифрою була наступна: 65% дітей, які пішли цього року в школу, будуть працювати на абсолютно нових професіях, які ще не існують зараз.

Старіння населення – ще одна глобальна проблема людства. 9 із 10 у списку країн із найстарішим населенням – це країни Європи (очолює рейтинг Японія). Міграція населення за даними Світового Банку (2010 рік) досягла таких масштабів, що вже можна говорити про глобалізацію суспільства. Останні політичні події на Близькому Сході спричинили шалену міграцію в Європу населення із Сирії, Афганістану, Іраку (дані Eurostat 2015) – навряд чи мігрують освічені спеціалісти, які будуть завтра працевлаштовані.

Повторюсь – майбутнє починається сьогодні і готуватись потрібно активно. Нова реальність – це не тільки нові технології, а й нові вимоги до кандидатів. Навички, які роблять кандидата успішним та ефективним, які допомагають йому отримати роботу – тотально зміняться ось вже за кілька років.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Робот vs людина: протистояння і одночасно – новий виток у розвитку людства. Для нас як ІТ-компанії сьогодні серед співробітників та кандидатів важливі професійні компетенції та навички працювати в команді, критично мислити, швидко приймати рішення, виявляти потреби клієнта, орієнтуватись на якісний сервіс.

Технології поступово витісняють просту, однотипну та серійну роботу. Суто людські навички виходять на перший план у протистоянні робот vs людина. Здатність створювати інновацій, нові рішення, креативити, вміння управляти людьми. Проте з`являються нові зони розвитку як, наприклад, емоційний інтелект і когнітивна гнучкість.

Показати ще новини
Радіо НВ
X