Ринок злетів, але крива стає дедалі рівнішою

4 грудня 2018, 11:30
1570
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Оптимізм у питаннях зовнішньої торгівлі, що зародився після суботньої зустрічі китайського та американського лідерів, перенісся з Буенос-Айреса в Нью-Йорк, на Wall Street, давши відмінний імпульс всім основним індексам: S&P 500 (+1.09%), Dow Jones (+1.13 %) і Nasdaq (+1.51%).

До кінця торгової сесії значення індексів трохи знизилися, порівняно з початковими максимумами, що цілком зрозуміло. Найімовірніше, дуже потужний старт у понеділок вранці був надмірною реакцією на переговори Трампа і Сі Цзіньпіна, яка не цілком відповідала їхньому результату. По суті, всі домовленості, досягнуті Китаєм і США на зустрічі G20, зводяться лише до 90-денного перемир'я. Протягом цього часу обидві сторони не будуть змінювати чинні тарифи. Водночас, ніяких конкретних домовленостей про структурні зміни в принципах торгівлі між країнами досягнуто не було. Та, втім, частина страхів, пов'язаних з тим, що Білий дім буде діяти надто жорстко, зникла, і ринки піднеслися духом. Тепер, головне питання – чи надовго?!

10 з 11 секторів S&P 500 завершили день зростанням. Єдиним невдахою був сектор споживчих товарів першої необхідності (-0.09%). Очолили список переможців інформаційні технології (+2.11%), споживчі товари не першої необхідності (+2.21%) і енергетика (+2.28%).

Крива прибутковості US Treasuries стає дедалі рівнішою. Дворічні додали 1 бп і торгуються на рівні 2.82%, а прибутковість десятирічних знизилася на 2 бп і вперше за довгий час пішла нижче 3%, до 2.99%.

Січневі ф'ючерси на WTI злетіли на (+4.24%), до $52.95, за барель. Цьому сприяло торгове перемир'я, скорочення виробництва нафти в Канаді і можливе скорочення з боку OPEC і Росії, яка пообіцяла приєднатися до неї.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.3%), до позначки 96.90. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1388.

Ф'ючерси на золото злетіли до рівня $1,242.10, за унцію.

Чого чекати сьогодні, у вівторок

На жаль, календар новин сьогодні порожній, що на макроекономічному фронті, що на корпоративному. Навіть більше, завтра ринки будуть закриті у зв'язку з траурними церемоніями на честь Джорджа Буша-старшого. Тож особливої ​​активності сьогодні не передбачається.

Сезон квартальних результатів майже завершено. Відрапортували 97% компаній з S&P 500, середнє зростання EPS нині на рекордній позначці 25.9%. Якщо решта 3% не підкачають, то цей показник стане найвищим значенням з 2010 року, коли компанії почали відроджуватися після провалу в 2008-2009 рр.

Також, один з важливих чинників, який може вплинути на настрої інвесторів – це зміна форми кривої прибутковості. Вчора, вперше за десять років, прибутковість 5-річних US Treasuries упала нижче прибутковості 3-річних. Звичайно ж, це не можна порівняти з повноцінною інверсією кривої, коли прибутковість 2-річних стає вищою за прибутковість 10-річних, але сигнальчик тривожний. Адже, інверсія кривої прибутковості – це напевніший індикатор майбутнього економічного спаду, який не давав збоїв ще жодного разу за всю історію ринків.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Країни

Сьогодні, 09:57

article_img
У Москві провели низку пікетів за звільнення українських в'язнів Кремля
Теніс

Сьогодні, 05:43

article_img
Світоліна пробилася до четвертого раунду Australian Open
Погляди

Вчора, 20:55

article_img
18 січня: Повернення Насті Рибки

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 16:06

article_img
Без контракту. Що чекає на Україну без транзиту російського газу
Картки

Вчора, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон
LOL

Вчора, 14:21

article_img
НВ взяло участь в популярному флешмобі #10yearschallenge

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua