Ринок праці навесні: основні тенденції

17 травня 2017, 09:28
Традиційно, весна є періодом сезонних змін на ринку праці

Так, в березні ще працюють гірськолижні курорти в одній частині країни, і, разом з тим, починається підготовка до літнього сезону та роботи на полях і присадибних ділянках в іншій частині

Відео дня

Згідно з даними отриманими спеціалістами Міжнародного кадрового порталу hh.ua, зараз на ринку праці спостерігається істотний приріст вакансій в таких проф. сферах, як видобуток сировини, некомерційний сектор, а також, у сфері гостинності (туризм, готелі, ресторани).

Як правило, весна є перехідним етапом. У березні ще працює більшість гірськолижних курортів, а у квітні вже починаються польові роботи. Фермери планують висадку врожаю та наймають працівників на сезон. Разом з тим, починається підготовка до літнього періоду, а отже, більшість готельно-ресторанних та туристичних комплексів також активно набирають персонал.

Щодо рівня конкуренції, то він не змінився у порівнянні з березнем: на одну вакантну посаду, як і раніше, претендує три фахівці (hhІндекс - співвідношення кількості резюме до кількості вакансій). Найвищий рівень конкуренції спостерігається серед менеджерів вищої ланки – 12-13 осіб на одне вакантне місце.

Найсисельнішою проф. сферою за кількістю як резюме, так і вакансій, у квітні стала сфера видобутку сировини. Разом із тим, тенденції тут дещо змінилися: у порівнянні з попереднім періодом зменшився рівень конкуренції із 12-13 претендентів до 7-8 на одне вакантне робоче місце. Активними є пошукачі у проф. сферах безпеки, страхування та консультування. Помітно збільшилась конкуренція серед юристів, якщо наприкінці зими за одну вакантну посаду боролося 5 спеціалістів, то в квітні на одне робоче місце претендує уже 6 осіб.

Найбільшу кількість вакансій у квітні роботодавці розмістили у таких проф. сферах, як консультування, туризм та державна служба і НГО.

Активними роботодавці були у Київській, Волинській та Херсонській областях. Саме там помітно зросла кількість вакансій. Найбільш продуктивною за кількістю розміщених резюме стала у квітні Хмельницька область. Разом із тим, загалом по країні спостерігається спад кількості резюме, особливо це у помітно у Вінницькій, Чернігівській та Житомирській областях.

У перелік проф. сфер, де конкуренція у квітні спостерігається найнижча, потрапили маркетологи, рітейл, автомобільний бізнес, робочий персонал та страхування. Якщо за попередній період на одну вакантну посаду у сфері робочого персоналу претендувало від 5 до 6 пошукачів, то у квітні на одне робоче місце претендує лише одна людина. А от у сфері страхування тенденція не змінюється: на одну вакантну посаду, як і раніше, претендує один спеціаліст.

Зарплатна політика компаній:

Як показало опитування, 20% роботодавців готові підвищувати зарплатню лише тим працівникам, які демонструють високі результати роботи. Так, особистий показник ефективності підлеглого грає вирішальну роль у рівні оплати праці.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У той же час, 19% роботодавців роблять усе можливе, аби залишити рівень зарплат у їхніх компаніях хоча б на тому рівні, яким він був на початку року. 11% власників компаній зазначають, що намагатимуться підвищити заробітну платню більшості підлеглим з метою підвищення рівня їхньої мотивації та включеності у робочий процес.

Показати ще новини
Радіо NV
X