Ринок праці: як змінилися кандидати за останні 10 років

23 серпня 2017, 13:03
24 серпня Україна відзначатиме 26 років із дня проголошення незалежності. За цей час чимало чого відбулося і змінилося у країні. Не є винятком у цьому процесі трансформацій і ринок праці

На ринку праці України задіяна приблизно однакова кількість чоловіків та жінок. Водночас сьогодні, як і 10 років тому, чоловіки шукають роботу інтенсивніше. Відсоток представників сильної статі, залучених до процесу пошуку роботи, навіть збільшився на 7%. Однак, як чоловіки, так і жінки, що працюють, роблять внесок у розвиток економіки країни фактично рівною мірою.

Відео дня

За останні десять років зазнала змін вікова характеристика пошукачів. Дедалі активніше до пошуку роботи долучається молодь віком до 25 років. Але основна частка економічно активного населення сьогодні, як і у 2007 році, складається із українців віком від 26 до 45 років.

Тенденції щодо освіти протягом десятиліття залишилися доволі стабільними. Українці навчаються у вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації. Переважна більшість із тих, хто шукає роботу, мають вищу освіту – це магістри, спеціалісти та бакалаври.

Якщо поглянути на ті проф. сфери, у яких пошукачі були більш активними у 2007 - 2017 роках, то ситуація відрізняється. Так, десять років тому частіше шукали роботу у сфері ритейлу – 15%. Водночас сьогодні сфері продажів доводиться ділити пальму першості зі сферою ІТ та телеком – по 11% відповідно.

Якщо говорити про загальну картину того, чи змінився український пошукач за останні десять років і як саме, то аналіз бази вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна демонструє відносну стабільність.

Водночас, зважаючи на те, що молодь є досить активною в питаннях пошуку роботи, сьогодні є доволі популярним працевлаштування молодих спеціалістів та студентів, які ще не закінчили навчання. 42% роботодавців зазначають, що програми стажування і працевлаштування для молодих спеціалістів існують вже давно та їхнє скорочення не планується.

Показати ще новини
Радіо NV
X