Економічний трекер. На ринку праці немає помітних негативних трендів
П’ять графіків. Спостереження за економічними змінами в Україні в реальному часі на період пандемії COVID-19.
Через зростання випадків захворюваності в Україні знову оновили карантинні зони. Відтепер жоден з регіонів не входить до зеленої чи жовтої зони. Ми надалі продовжуємо слідкувати, чи реагує економіка на ці зміни.

Мобільність українців
Мобільність надалі продовжує падати. Прямий ефект від зміни поведінки людей чи зростання обмежень важко прослідкувати, оскільки потрібно порівнювати дані з минулим роком. На жаль, Apple та Google почали публікувати дані щодо мобільності лише з початку пандемії, тому неможливо вирізнити, де сезонність, а де реакція на динаміку захворюваності. Проте ми бачимо, що пересування пішки чи машиною все-таки знижується. Дані Google показують стабільність. Після зменшення відвідування робочих місць в кінці жовтня, показники повернулися на середній осінній рівень.

Ринок праці
На ринку праці стабільність. У 2020 році ми рахуємо динаміку на основі даних work.ua та rabota.ua, та порівнюємо з ситуацією, що була у 2019 році (є дані лише rabota.ua). Бачимо, що минулого року рівень вакансій почав різко падати в аналогічному періоді і ситуація була гіршою. У цьому році ми спостерігаємо повне відновлення після жорстких обмежень та відсутність помітних негативних трендів останні два місяці.

Оренда житла
На ринку оренди житла теж поки що все стабільно. На жаль, з 26 жовтня до 7 листопада дані відображалися некоректно, тому ми їх не враховуємо в аналіз. Дані останніх днів не показують особливого зменшення чи збільшення. Оренда однокімнатних квартир зараз коштує на 6% більше, ніж було до карантину та на 18% більше, ніж під час жорстких карантинних обмежень.

Споживання електроенергії
Одним із найкращих відображень роботи економіки є споживання електроенергії. Зараз ми бачимо, що споживання продовжує поступово зростати і з кінця вересня уже на рівні 2019 року. З періоду жорстких карантинних обмежень рівень споживання виріс на 23%. Цей показник уже скоригований на температуру, тому фактор погодніх умов є виключеним.

Приват24 та POS-термінали
Платіжна активність клієнтів Приватбанку теж перебуває у горизонтальному коридорі. У 2019 році місячні показники користування POS-терміналами у точках продажу зменшувалися у вересні та жовтні, проте у два останні місяці року різко виростали. Цього року ми бачимо підвищення впродовж місяців після карантину та стабільність оплат восени.

Економічний трекер — проєкт, що публікується щотижня, спільно з Центром економічної стратегії.