Як малий бізнес виграв від ринку газу для населення

13 листопада 2020, 12:00

Малий бізнес завжди був за межами інтересу газових постачальників. Після відкриття ринку газу для населення ситуація для підприємців стала кращою.

Зі старту газових реформ у 2015 році вільний ринок по-справжньому працював тільки в сегменті промисловості — там, де «водяться» великі клієнти. Хоча фактично ринок був відкритий усім непобутовим споживачам — зокрема й малому і середньому бізнесу. Але все-таки масової міграції дрібних підприємців до більш вигідних і незалежних постачальників від звичних всім газзбутів не відбулося. Невеликому бізнесу не були запропоновані вигідні умови — і перехід до іншого постачальника був невиправдано трудомісткий.

Відео дня

Чому так сталося? Великі газотрейдери направляли всі сили на залучення й утримання вигідних клієнтів — промислових підприємств. Ніхто не був готовий обслуговувати малий бізнес: адже, незалежно від обсягу поставок, супровід газової угоди передбачає велику кількість бізнес-процесів і паперової роботи. Постачальникам було невигідно докладати дуже багато зусиль. І тільки зараз, після відкриття ринку для населення, для МСБ створилися більш сприятливі умови для покупки газу.

По-перше, відкриття ринку газу населенню з точки зору постачальника — це перш за все величезний пласт малих споживачів. Газотрейдери вперше почали адаптувати свої послуги для роботи з невеликими обсягами, з прицілом на населення — насамперед на рівні технологій і бізнес-процесів. Багато постачальників стали розуміти, що якщо вони першими адаптують сервіс для паралельної роботи з невеликим бізнесом — отримають перевагу в порівнянні з іншими продавцями газу. Тож МСБ незабаром може очікувати більш зручні інтерфейси онлайн-сервісів і покупку газу без паперової тяганини. Автоматизований сервіс для покупки газу від А до Я, без відвідування відділень — не фантазія, а вже доконаний факт.

По-друге, зі стартом ринку газу для населення процедура зміни постачальника для комерційних клієнтів теж значно спростилася. Для того, щоб розірвати договір з поточним постачальником, не потрібно звертатися до нього із заявою, брати довідку про відсутність заборгованості тощо. Тепер це відповідальність нового постачальника, який зацікавлений в залученні клієнтів. Досить подати заявку новому постачальнику, дочекатися її затвердження й автоматичної зміни продавця. Якщо раніше процес переходу до нового постачальника міг розтягнуться на 100 днів, то зараз він займає від 4 днів (максимум 21 день), без можливості відключення постачання або перешкод з боку колишнього постачальника.

По-третє, разом з ринком газу для населення кількість постачальників, що пропонують свої послуги і побутовим, і непобутовим споживачам, збільшилася. Після відкриття ринку газу для населення газотрейдери стали більш комплексно й уважно опрацьовувати свої пропозиції для різних типів клієнтів і нарешті розглядати малий і середній бізнес як вигідний. З’явилися різні пакети послуг залежно від обсягу поставок газу. Пропозиції для малого і середнього бізнесу стають більш індивідуалізованими та привабливими з точки зору економії.

По-четверте, саме зараз різні постачальники будуть намагатися привертати споживачів ціною. Але не варто відразу цим спокушатися і подавати заявку на зміну постачальника. Газотрейдери можуть демпінгувати і знижувати ціни, щоб залучити нових клієнтів. Аналізуючи ціни, завжди потрібно пам’ятати, від чого вони залежать — сезону, вартості в закупівлі, націнки, ринкових умов, ціни інших постачальників тощо. Ціна не може і не має бути набагато нижчою за середньоринкову — ціна, нижча на більш ніж 20%, свідчить про недобросовісність продавця. Це може бути компанія, яка недавно отримала ліцензію і має хиткі позиції. Можливо, це частина пробного періоду, який незабаром закінчиться, тощо. Щоб розібратися, хто є хто на ринку газу, можна використовувати сервіси для пошуку постачальників природного газу і порівняння їхніх цін. Наприклад, сервіс Газотека. Також слід звернути увагу на тривалість роботи компанії на ринку, можливість купувати газ онлайн, зручність онлайн-сервісу, пошукати відгуки в мережі, згадки компанії в ЗМІ і так далі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

І на закінчення. Малий і середній бізнес завжди відрізнявся мобільністю і швидкою реакцією на зміну умов. Завдяки новому етапу реформ він отримав шанс купувати газ за кращими цінами і отримувати кращий сервіс. Зараз ідеальний час для того, щоб скористатися ситуацією і знайти більш вигідні умови придбання газу. Упевнений, в історії цей період колись назвуть виходом малого і середнього бізнесу з газового рабства.

Показати ще новини
Радіо NV
X