Ринки, що розвиваються, тягнуть вниз

16 серпня 2018, 12:33

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Економіка США сильна, що ще раз вчора підтвердили дані роздрібних продажах, які в липні виросли на 0.5%, а це набагато вище, ніж очікувані 0.1%. Але, деякі сумніви починають закрадатися. Так, обсяги індустріального виробництва в липні виросли на 0.1%, що нижче прогнозних 0.3% і набагато нижче червневого зростання в 0.6%.

Відео дня

Нервозності додали ринки, що розвиваються. Туреччина подвоїла тарифи на окремі продукти американського імпорту. У Китаї, один з технічних гігантів, Tencent, вперше за 13 років оголосив про уповільнення зростання прибутку. Це потягло за собою ланцюжок падінь цін на акції компаній на ринках, що розвиваються і, в кінцевому підсумку, докотилося до розвинених ринків.

Всі основні індекси рухалися на південь: S&P 500 (-0.76%), Dow Jones (-0.54%), Nasdaq (-1.23%).

4 з 11 секторів S&P завершили вчорашній день підвищенням. Трійка лідерів – нерухомість (+ 0.84%), комунальний сектор (+ 0.76%) і телекоми (+ 0.69%). З постраждалих більше всіх дісталося: споживчим товарам не першої необхідності (-1.22%); сировинним компаніям (-1.55%) і енергетиці (-3.51%), на тлі обвалу цін на нафту.

Ф’ючерси на WTI знизилися аж на (-3.5%), до $65.01, за барель, після того, як запаси нафти у США несподівано зросли на 6.8 млн барелів за тиждень.

Прибутковість US Treasuries падала по всій довжині кривої. Десятирічні знизилися на 5 бп, до 2.85%, а дворічні на 2 бп, до 2.61%. Крива вирівнюється ще більше і спред звузився до 24 бп.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс на (+ 0.05%), до позначки 96.60. Це черговий максимум за останній рік. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1389.

Ф’ючерси на золото продовжують падати і торгуються на рівні $1,186.70, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в четвер

Сьогодні, традиційно, будуть оприлюднені заявки з безробіття і звіт про початок нового будівництва та дозволи на будівництво за липень.

З корпоративних новин сьогодні очікується найважливіший звіт тижня, від Walmart. Квартальні результати роздрібний гігант оголосить до відкриття.

Також, результати за другий квартал сьогодні оголошують Nordstrom, Nvidia, Applied Materials і JC Penney.

Гарного всім літнього дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X