Коментарі Воррена Баффета і рекордно низька вартість грошей - огляд фінансових подій тижня

12 квітня 2019, 18:00

Що сталося на ринку капіталів за останні сім днів

Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що він зберігає «обережну надію», і укладення миру в американо-китайській торговельній війні вже на горизонті. За його словами, обидві сторони узгодили «механізм виконання» домовленостей і це може призвести до найзначніших змін в торгових відносинах між США і Китаєм, за останні 40 років. «Більш відкрита китайська економіка – видатна можливість, від якої виграють американські компанії», - заявив Мнучін. Звучить, звичайно, заворожуюче, але нескінченна історія про надії на торговий мир з китайцями, по-моєму, починає сприйматися, як бородатий жарт.

Відео дня

Свято ліквідності триває. Весь набір макроекономічних даних, оприлюднених на цьому тижні, навряд чи дасть ФРС привід переглянути свої плани щодо ставки в 2019 році. Протоколи березневого засідання FOMC підтвердили, що ФРС налаштований вельми ліберально. CPI і PPI, представлені в середу і четвер, теж не подали жодних тривожних сигналів. Європейські колеги, ЄЦБ, які засідали на цьому тижні, зіграли в унісон і не стали підвищувати ставки, намагаючись виправити ситуацію в ЄС, економіка якого вже давно сере аутсайдерів. Тож, «свято ліквідності» триває. Цікаво, що ринок праці в США розігрітий на повну, про що, в свою чергу, свідчать оприлюднені в четвер заявки з безробіття, що досягли мінімуму за останні півстоліття. І, тим не менш, інфляція не зростає, найімовірніше, завдяки зростанню продуктивності американських компаній.

Минулого тижня фундаментальні зміни в економіці і життя в нових умовах прокоментував Воррен Баффет: «Близько $11 трильйонів по всьому світу, як мінімум, інвестовані в державний борг за негативною ставкою. Раніше такого ніколи не було». Дійсно, в нинішніх реаліях, інвестори повинні платити за те, щоб стати власниками, наприклад, 10-річних облігацій, випущених Німеччиною. «Я не думаю, що хоч один з економістів, яких я вивчав, міркували про негативні ставки, що діють протягом тривалого періоду часу», - сказав Баффет, посилаючись на знаменитих Кейнса і Самуельсона. Ще один із феноменів сьогоднішнього дня – це відсутність інфляції при рекордно низькій вартості грошей. На думку великого інвестора «сьогодні відбувається щось незвичайне, але, з іншого боку, щось незвичайне відбувається завжди». І, як завжди, Баффетт зробив акцент на своїй інвестиційній філософії, суть якої - в придбанні хороших активів, за розумною ціною і на дуже довгий період часу. При такому підході вплив економічних подій на результати інвестування згладжується: «... якщо ми купуємо бізнес надовго, то нам доведеться пройти через хороші роки, погані роки і, можливо, жахливі роки. Ми завжди думаємо про ціну, коли купуємо, але не звертаємо уваги на те, що станеться в найближчі 12 місяців». Ось вам і рецепт інвестування, перевірений часом!

Однією з родзинок тижня мало стати відкриття сезону корпоративних результатів. У п'ятницю, до відкриття, результати мають оголосити JP Morgan Chase і Wells Fargo. І, схоже, що на сьогодні – це саме той каталізатор, який може сколихнути ринок.

Більшість інвесторів очікує, що результати будуть гірші, ніж в попередні квартали. У всякому разі, оцінка ЕРS компаній, які входять в S&P 500, з початку року була знижена на 7%. Це найбільше зниження з першого кварталу 2016 року і, схоже, що нинішній квартал може перервати виграшну серію з семи кварталів поспіль, коли прибутки найбільших американських компаній безупинно росли.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На момент написання результати ще не відомі, але впевнений, що в понеділок буде про що поговорити.

Гарних всім вихідних і вдалих інвестицій!

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів – у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо NV
X