Рекорд року: Dow Jones і S&P 500 наблизилися до історичних максимумів

6 квітня 2019, 08:30

Фінансові підсумки тижня: ринки демонструють зростання, незважаючи ні на що

Поки дехто намагається передбачити, коли розпочнеться криза, і малює песимістичні картини майбутнього, ринки продовжують зростати. Dow Jones і S&P 500 на цьому тижні досягли максимальних значень 2019 року, і вже недалекі від історичних максимумів.

Відео дня

Новини про зустріч Президента Трампа з китайським віце-прем'єром і головним перемовником з питань зовнішньої торгівлі Лю Хе слугують бездоганним підживленням для оптимізму інвесторів, які очікують розв'язання кризи. «Ми дуже близькі до укладення угоди. Це не означає, що вона вже укладена, але ми насправді вже близько, - заявив у четвер Дональд Трамп, - я думаю, що протягом наступних чотирьох тижнів, а може і раніше, ми зможемо оприлюднити щось монументальне». Як завжди, знову більше слів і обіцянок, але все ж з'явилася певна конкретика, у вигляді «4 тижнів», а також згадка про можливу зустріч із Сі Цзіньпіном. Все це вселяє в інвесторів надію, що на торговельних фронтах ще не все втрачено, і продовжує рухати ринки вперед.

Не до кінця розділяє оптимізм ринків CEO JP Morgan Chase Джеймі Даймон. У своєму щорічному посланні до акціонерів, крім міркувань на тему соціальної відповідальності, «Американської мрії» та ідеалів капіталізму, він висловив думку, що падіння ринків наприкінці 2018-го може стати провісником нових драматичних подій, і порадив інвесторам підготуватися до періоду турбулентності . Серед причин для подібних висновків добре нам відомі: уповільнення економіки, невизначеність щодо монетарної політики ФРС, Brexit і американсько-китайський торговий конфлікт.

Поступово починають «сипатися» нещодавні герої ринку і флагмани інновацій.

Вартість акцій Tesla знизилася на 8% після того, як в середу компанія оприлюднила дані про постачання автомобілів в березні, що розчарували інвесторів. Фактичні обсяги, 63 000 автомобілів, виявилися значно нижчими за прогнозовані 77 000. Як на мене, історія з Теслою починає нагадувати знамениту казку, де карета наостанок перетворилася на гарбуза.

Boeing, який нещодавно став одним із антигероїв ринку, поступово повертає свої позиції. Ефіопські авіалінії поширили звіт, в якому піддається сумніву той факт, що пілоти дотримувались протоколів Boeing і FAA.

Сюрпризом тижня став злет криптовалюти. Bitcoin виріс в ціні на 20%, дійшовши до найвищої позначки за останні п'ять місяців і перевищивши рівень $5000. Причиною стрімкого зростання стало анонімне замовлення на суму більше $100 мільйонів. Злет біткоіна потягнув за собою зростання й інших криптовалют, зокрема Ethereum, ринкова капіталізація якої становить $ 17,6 млрд, що зробило її другою найбільшою в світі.

Одна з головних подій тижня - звіт про ринок праці в США, оприлюднений вранці в п'ятницю. Кількість нових робочих місць в березні зросла до 196 000, перевершивши прогноз на рівні 175 000. Рівень безробіття, як і раніше, на рекордно низькому рівні - 3.8%. Розігрітий ринок праці призвів до збільшення погодинної оплати на 3.2%, в річному вимірі, що нижче 3.4%, як очікувалися економістами. Порівняно з минулим місяцем зростання погодинної оплати праці сягнуло 0.1%, що нижче прогнозу на рівні 0.4%. Отримані дані розвіяли сумніви інвесторів щодо стану ринку праці, які виникли після оприлюднення дуже слабких лютневих результатів, і дали позитивний імпульс всім основним індексам, сподіваючись завершити тиждень на мажорній ноті.

Тож у підсумку минулий тиждень підтвердив той факт, що хоча й чимало людей готуються до кризи/рецесії/уповільнення, жадібність бере своє. Головне, щоб перехід до фази страху не виявився надто болючим.

Гарних усім вихідних і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо НВ
X