Рейдери не тільки зажерлися, але вже і заспівали

26 липня 2016, 18:44
Популярність творчості Святослава Вакарчука дісталася вершин нашого повсякденного дна. Про все по черзі

Грег Лайтфут, представник американського інвестора Каракаша Еррола та його турецького партнера Кодана Ахмета, - співвласників двох агрокомпаній Харістрон та Глобал Інвест, виступив з гучною заявою. Незважаючи на те, що заява була гучною, я не впевнений, що там нагорі її почули. По-перше, там нагорі вже давно глухо як в танку. По-друге, кричущий випадок рейдерства, що трапився в Херсонській області не такий вже і страшний, якщо глянути на новітню історію пограбування України.

Відео дня

Отже, короткий зміст попередньої серії з переходом на оригінальне експлуатування творчості Вакарчука. У 2015 році, як повідомляє нам Грег Лайтфут, нібито (нібито – це авторська страховка) люди народного депутата Миколи Паламарчука (член правлячої партії БПП) вирішили відібрати у турецького та американського бізнесменів їхню досить таки велику і успішну агрокомпанію в Херсонській області.

Для цього нібито було сфабриковано кримінальну справу за статтею 390 КК, частина перша (незаконне виробництво, зберігання, розповсюдження наркотиків – від штрафу до трьох років в'язниці). Самі наркотики прокуратура "знайшла" під час обшуку приміщення. Вони лежали на тумбочці в кімнаті, яку слідство кваліфікувало як житлове приміщення, де зупинявся переночувати турецький інвестор. Ясно? Ні. Пояснюю. Турецький мультимільйонер, приїхав в Україну, тут він заночував у маленькій кімнаті біля зерносховища, і на тумбочці забув упаковку канабісу (психоактивна речовина, що отримується з конопель). Ну що з нього візьмеш? Турок.

На інвестора завели кримінальну справу. Протягом місяця на підприємстві провели сім обшуків. На щастя слідів діяльності ІДІЛу та турецької опозиції не виявлено. Але сільгосптехніку на всяк випадок відібрали (на 10 млн грн) вивезли в невідомому напрямку і, як стверджує юрист компанії вже продали. 400 чоловік села Надеждівки залишилися без роботи, до якої вони за 13 років вже встигли звикнути. Найімовірніше, скоро генпрокурор Юрій Луценко познайомиться з цими неспокійними людьми. Для цього йому не потрібно буде їхати в Надеждівку. Надеждівка скоро сама в повному складі приїде до нього на Печерськ.

Колись успішне підприємство руйнується на очах. Інвестори, які раніше саджали в Україні всілякі агрокультури, тепер чекають що посадять їх самих. Зрозуміло, Україна, як місце надійних інвестицій, їм все менше і менше подобається. (Я на їхньому місці придивився б до Польщі, Хорватії. На крайній випадок- до Казахстану або В'єтнаму. Природний клімат там, можливо, і не дуже, але бізнес-клімат здається кращий)

"Попри задекларовані зміни, ми не бачимо жодних ознак демократичної та правової держави", - констатує пан Лайтфут проміжні підсумки українських реформ.. Далі ще гірше: "Нам незрозуміло яким чином народний депутат України спільно з прокуратурою Херсонської області здатний працювати методами Януковича". Ех, дорогий ви наш американський інопланетянин, ми ж вас з Лермонтовим попереджали, умом Украину не понять, аршином общим взагалі тільки час даремно витратите. Метод Януковича - наша російська дуля світові. Ми так довго її всім демонстрували, що пальці вже не розгинаються.

З сьогоднішньої заяви Грега Лайтфута від імені американського та турецького інвесторів: "Від імені іноземних інвесторів від імені бізнесменів США, я звертаюся до президента України, до генерального прокурора і директора НАБУ з проханням зупинити свавілля прокуратури стати на захист іноземних інвесторів і взяти на контроль цю ганебну справу".

Ну а причому тут раніше проанонсований Вакарчук? - запитає уважний читач. Секунду терпіння.

Адвокат Євгенія Біла розповідає, що одним з ініціаторів рейдерського захоплення компанії Харістрон є її колишній власник (продав свою частку в 2008 році) якийсь Гумуштекін Халдун (у нього два паспорти, турецький та український). "Колишній співвласник агрокомпанії звернувся до нардепа (Паламарчука) за допомогою (рейдорнути свою колишню компанію) – розповідає Євгенія. - Той сказав йому: "Все буде добре". (Думаю нардеп міг би проспівати ці рядки з ішлягера Вакарчука. Позаяк далі - важливе уточнення: "Для кожного з нас").

Далі в розмову вступає Олена Козачек, юрист агрокомпанії Харістрон: "Я була на прийомі у прокурора місцевої прокуратури з вимогою виконувати вимогу закону, на що він мені сказав: "Я не здамся без бою". Тобто виконувати норми закону, це для прокуратури "здаватися без бою".

Загалом, якщо продовжити цю лінію ОЕ, то, дорога редакціє, я б зараз із задоволенням послухав ось цей хіт у виконанні Вакарчука:

Сонце, залишилося лиш ти.
Сонце, ну куди тобі іти?
Бачиш, тут вже зовсім інший світ.
Кажуть, в них тут правда на обід.

Кому тут тюрма
Кому Dolce Vita.

Жарти, жартами, але мені від усього цього - Холодно.

P. S. Як казав один наш спільний знайомий: "Почую кожного". Тобто, з великим задоволенням послухаю і дам можливість представити тут свою точку зору на події, всім сторонам конфлікту, який зараз в самому розпалі, і я мабуть, займуся його, якщо не гасінням, то освітленням. Панове Микола Паламарчук, Гумуштекін Халдун та інші, мій диктофон до ваших послуг.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X