Реформа валютного ринку назріла

6 липня 2016, 12:43
Національний банк провів часткове зняття обмежень на валютному ринку. Мова йде про три послаблення

Перше стосується фізичних осіб, щодо зняття валюти з депозитів. Розмір цієї суми збільшився. Друге – зменшення норми обов'язкового продажу валютної виручки. І третє - частковий дозвіл виплати накопичених дивідендів.

Відео дня

Для всіх цих послаблень з'явилися можливості. Резерви НБУ перевищили тримісячний імпорт. У квітні було позитивне сальдо платіжного балансу.

Кожне зняття обмежень принесе позитивні наслідки. Що стосується фізосіб – сподіваємося на приплив валюти в банк. Зменшення обов'язкової норми продажу валют – у підприємств залишиться більше валюти у випадку купівлі імпортних комплектуючих, вони менше будуть витрачати на подвійні комісії. Плюс з'явитися можливість зручніше оперувати своїми фінансами. Що стосується дивідендів, то для інвесторів, звичайно, це хороший сигнал і стимул для майбутніх інвестицій.

Я згоден з тим, що багато обмежень, які скасовуються, вже не працювали і необхідність у них відпала. Плюс з'явилися об'єктивні передумови – позитивне сальдо торгового балансу, збільшення резервів Нацбанку дозволили це зробити.

Але все ж, усе, що робиться - рухається дуже і дуже повільно. Нас лякають, що ліберальні реформи гальмує МВФ. Але МВФ – це "страшилка" не тільки у Нацбанку, а і у всієї нашої влади. Реформи насправді потрібні не МВФ, а економіці.

Замість того, щоб спокійно людям пояснити, наприклад, що підвищення цін на газ – це колосальна, гарна, чудова і вкрай необхідна реформа, вони розповідають, що МВФ погане і воно змушує нас це робити. Абсолютно бездумна і безглузда позиція.

І Нацбанк теж часто займає таку позицію.

Відміна всіх обмежень необхідна.

Нацбанк поки що скасовує обмеження дуже консервативно. Ті, які навіть в загальному вже можна було скасувати, він завжди знімає з затримкою. Тобто підхід занадто обережний.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X