Реакція банку на вірус "Петя"

29 червня 2017, 17:05
Це не перша кібератака на банківську систему. Над уроками і висновками ще належить працювати. Але вони точно будуть зроблені

27 червня сотні українських компаній зазнали масштабної кібератаки з використанням вірусу, який в Україні отримав назву Petya A або "Петя". По суті, це була атака на Україну. Постраждали дуже багато підприємств: від Нової пошти до аеропорту Бориспіль, великі і дрібні компанії, більшість банків. Серед них і ОТП Банк.

Відео дня

Оскільки вірус вражав комп'ютери, що працюють на платформі Windows, його "жертвами" стали банкомати та особисті комп'ютери співробітників. Це виглядає так, що, наприклад, соціальна мережа Facebook працює, ваш профіль з усіма даними захищений, але ви не можете в нього зайти через відсутність пристрою для доступу. Саме це і ускладнює нашу роботу зараз. І створює незручності для клієнтів, за які я від імені банку прошу вибачення.

ОТП Банк відреагував оперативно. Всі відповідальні співробітники миттєво включилися у роботу. Працювали і протягом всього вихідного Дня конституції. Банківські операційні системи були захищені, але проблема в тому, що постраждали ПК, через які люди підключаються до систем. Всі сили зараз кинуті саме на розблокування постраждалих ПК і банкоматів. Один за одним, ми «лікуємо» наші комп'ютери і поступово повертаємо до роботи мережу АТМ.

Вже з сьогоднішнього ранку операційні системи ОТП Банку працюють у стандартному режимі. Ми обслуговуємо клієнтів, проводимо всі операції, забезпечуємо безпеку даних і коштів користувачів. Але поки обмежені кількістю працюючих ПК. Звичайно, через скопичену "чергу" у проводках можуть ще бути затримки. У найближчі дні всю мережу АТМ буде реанімовано. Щоб розблокувати кожен ушкоджений банкомат, нашим фахівцям необхідно під'їхати на місце. Це вимагає певного часу.

Які висновки або уроки? Це не перша кібератака на банківську систему. Всі попередні, остання з яких була у травні, ми успішно відбивали. Складність у цій кібератаці полягає в тому, що вона використовує широко розповсюджені користувацькі системи. Взяти контроль над нею нам дозволили наші сильні якості. Над уроками і висновками ще належить працювати. Але вони точно будуть зроблені.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X