Порада новим власникам машин на єврономерах

1 червня 2017, 16:00
Я давно не вірю будь-яким переказам будь-якої інформації, оскільки вона завжди буде перекрученою, і волію сам читати першоджерела

А не вірити словам про те, що нібито Стамбульська Конвенція дозволяє тимчасове ввезення автомобілів на іноземних номерах, а Митний кодекс їй суперечить.

Ні! Не дозволяє. І "Стамбулка", і МКУ (прим. - Митний кодекс України).

Відео дня

Але ви мені не повірите (і правильно зробите - самим треба прочитати), тому всім раджу "Стамбулку" прочитати, а я лише скажу на що звернути увагу.

Отже, по поличках:

1) Одразу ж скажу, що Міжнародне право має головну силу над Законами України. "Стаття 9. Чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України."

"Стамбулка" має верховенство над законами і кодексами України, тому при прийнятті законів (і МКУ) нардепи повинні писати норми законів у відповідністі зі Стамбульською конвенцією. Інакше, КСУ скасує закон, який суперечить "Стамбулці.
Але протиріччя між Стамбулкой і МКУ немає!!!

2) Прошу прочитати дуже уважно і повністю текст "Стамбулки". Ви ніде там не знайдете норму про те , що країна - учасниця. Конвенції зобов'язана надати право громадянам країни управляти тимчасово ввезеними автомобілями.

Ніде в Конвенції цього немає. А що є?

"Передача тимчасового ввезення Стаття 8 "Кожна з Договірних Сторін може на запит дозволити передачу права на тимчасове ввезення будь-якій іншій особі, якщо...""

Вловили? Може дозволити, а може не дозволити.

Митний кодекс України не дозволив. І це "Стамбулці" не суперечить, оскільки дозволити чи ні - це право народних депутатів.

Читаємо далі: “Кожна Договірна Сторона може дозволити таке використання особою, яка постійно проживає на її території, зокрема якщо вона використовує його від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення."

Аналогічно. Може дозволити, а може не дозволити.
Митний кодекс України не дозволив. І це "Стамбулці" не суперечить, бо дозволити чи ні - це право народних депутатів.

Йдемо далі.

"Частиною 4 статті 380 Митного кодексу України визначено, що тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно тими громадянами, які ввезли їх в Україну, для їх особистих потреб, не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані, а також відчужені чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам".

Тобто, Верховна Рада України могла, але не зобов'язана була дозволити резиденту України управляти тимчасово ввезеними авто, але наша ВР не дозволила. Все відповідає нормі Стамбульської конвенції.

Де тут невідповідність?

Раджу вам: не вірте нікому, особливо тим, хто продає автомобілі на іноземних номерах і розповідає, що Стамбульська Конвенція дозволяє їздити на ньому.
Краще самі прочитайте!

Текст колонки узятий у Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X