ProZorro.Продажі: за хвилину до мільярда

31 травня 2017, 12:07
Від успішних продажів часто залежить доля компанії, а у випадку ProZorro.Sale – всієї держави

Ось уже півроку Україна вчиться бути успішним продавцем, а ми з вами допомагаємо їй у цьому. Бо ж усі ми завжди щось продаємо: непотрібні речі, емоції або навіть себе на ринку праці.

Відео дня

Технологічна революція значно полегшила нам життя: сотні відкритих платформ для продажу або купівлі, де кожен знайде щось для себе. Не так давно до цього різноманіття доєднався новий амбітний гравець - система онлайн-аукціонів ProZorro.Продажі. За півроку своєї роботи цей сервіс отримав чимало позитивних результатів і відгуків, а ще вже майже подолав мільярдну позначку продажів. Його клієнтами сьогодні є такі гіганти як: НБУ, ПАТ "Укргазвидобування", НЕК "Укренерго" та чимало інших.

Чому ProZorro.Sale? Бо це зручно та просто: єдина база даних, що взаємодіє з комерційними майданчиками, які здійснюють реєстрацію учасників для проведення аукціону.

Якщо ProZorro.Продажі займаються реалізацією лише державного майна, то комерційні майданчики системи можуть займатися й організацією приватних продажів. За допомогою ресурсів системи ProZorro.Продажі і сервісу комерційних майданчиків, відповідно, кожен може виставити свої товари і продати їх за допомогою відкритого та прозорого аукціону.

На ринку онлайн-продажів є чимало якісних альтернатив, але у системи ProZorro.Продажі є достатньо переваг, які виокремлюють її з-поміж багатьох інших. Доведено часом та вдячними клієнтами.

По-перше, ми займаємося не просто онлайн-торгівлею, наша платформа є справжнім IT-cервісом. Для нас найвищим пріоритетом є зручність та простота у використанні, адже ми працюємо для клієнта. Постійна підтримка та допомога кожному учаснику, як в онлайн так і в офлайн організації процесу продажів: від заповнення заявки до успішного продажу.

По-друге, максимальна якість та прибуток – система відкритого аукціону дає можливість покупцям самостійно встановити ціну на певний лот. А тому виграє найкращий - максимальна ціна обмежена лише бажанням покупців платити за певний товар, що дозволяє продавцю отримати максимальну вигоду.

По-третє, відкритість та прозорість. ProZorro.Продажі дає учасникам торгів феноменальну відкритість даних та самого процесу продажу, навіть на комерційних майданчиках. Ми зводимо нанівець будь-які закриті тендери, підкилимні інтриги та шахрайські операції. Тут вас ніхто не «кине» на гроші. Бо наш девіз «нехай все буде proZorro!». Довіра передусім.

А ще рівні умови. Вперше в Україні система аукціонів відкриває нові можливості і для приватних осіб, і для невеликих компаній. Нам важливо змінити систему.

Саме тому такою важливою є популяризація лотів. Важко конкурувати на ринку з досвідченими та успішними компаніями, особливо, коли ти граєш за правилами. У нас є потенціал, у нас є можливості, а головне, є бажання зробити нашу систему масовою. Це потрібно не лише нам, це потрібно бізнесу і це потрібно Україні.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Вже сьогодні ми будуємо новий місток довіри між бізнесом та владою, між приватними підприємцями та великими корпораціями. Справа нелегка, але вдячна. Сьогодні в Україні ми говоримо про чесність і відкритість, про нові цивілізовані бізнес-моделі, про успіх та перемоги. Все починається з недовіри – такою є людська природа. Ми боїмося того, чого не знаємо, але, як кажуть, хто не грає, той не виграє. Разом ми творимо нову бізнес-культуру – культуру довіри. Синергія сил та бажання змінити країну дають новий поштовх реформам. І це працює. Бізнес надає майданчики для роботи та інвестиції, громадський сектор бере активну участь у власне прозорих державних закупівлях, а держава створює відповідну законодавчу базу. Таким чином, від простої, але ефективної співпраці виграють всі.

Безумовно, є ще чимало недоліків, і наша система не є панацеєю. Але це перший крок до великої перемоги. А перший крок завжди найважчий.

Системі ProZorro.Sale лише півроку. Попереду ще багато роботи. Ми повинні боротися зі старою системою, продовжувати «лупати скалу» відкритих продажів та реформувати країну загалом. Ми змінюємо не лише процес, ми міняємо людське мислення: приватизація не завжди є поганою та «злочинною», а бізнес може працювати чесно та відкрито. Це еволюція. Сподіваюся, у нас все вдасться і ми станемо більш відкриті для змін та нових реформ, хоча би в системі приватизації державних підприємств.

ProZorro - новий тренд. Україні є чим пишатися, про це свідчать і статистичні дані: в рейтингу Відкритості даних Україна піднялася на 30(!) щаблів. Олексій Соболєв, керівник проекту ProZorro.Sale зауважив, що сьогодні, ми йдемо слідом за такими високорозвинутими країнами як Канада та Нова Зеландія. Хоча нам ще треба повчитися розпоряджатися власними активами, про що доречно зазначив Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Ukraine, співголова Ради Реанімаційного Пакету Реформ.

Чи всім подобається те, що ми робимо? Напевно, це запитання риторичне. Чому так? Незвично, незручно (занадто прозоро) та й не завжди вигідно, особливо в державних закупівлях - бо ж виграти може лише найкращий, а не той, який вміє “домовлятися”. Тому не всі і не всюди раді новим онлайн-аукціонам - бо легко контролювати, а втрачати те, до чого так звикли, ой як не хочеться.

Максим Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, нагадав чудову англійську приказку: що для одного непотріб, для іншого - скарб. Навіщо потрібна наша система? Вона показує корисність "непотребу", зайвих, зламаних, б/у речей, які у державних коридорах та комунальних складах виглядають не так "апетитно" як на відкритому аукціоні. Найкращою ілюстрацією є випадок з автомобілем Maserati. Про те, що його нібито продали за копійки, не говорив хіба ледачий. Не можна ж так бездумно розбазарювати державне майно. Але то не держава недооцінила вартість продажу авто, просто автомобіль був у такому стані, що ремонт його обійдеться чи не дорожче за його вартість на аукціоні. Тому вирішуйте самі, хто тут виграв, а хто програв.

Наша філософія проста - тільки конкурентна боротьба, жодного монополізму та висококласні сервіси, що дозволяють створити зручні і прозорі умови для успішних продажів. Майбутнє за інноваціями. Тож нехай у нас, нарешті, все буде справді prozorro!

Показати ще новини
Радіо NV
X