ProZorro: досягнення замовників і постачальників

1 серпня 2017, 17:46
1 серпня 2017 р виповнюється рівно рік з дня, коли всі без винятку державні установи перейшли на обов'язкові електронні закупівлі через систему ProZorro

Деякі з держзамовників добровільно працювали в ній і раніше, коли система функціонувала в тестовому режимі. Інших ще до набуття чинності законом "Про державні закупівлі" зобов'язали закуповуватися через ProZorro органи місцевої влади своїми розпорядженнями. Але для більшості використання системи було в новинку. Хто з держустанов у підсумку став лідером за кількістю проведених конкурентних торгів? Який постачальник зумів виграти в найбільшій кількості тендерів? І як учасники закупівель вчаться відстоювати свої права? Відповіді на ці запитання підготували експерти торгового майданчика Zakupki.Prom.ua , офіційного учасника системи публічних електронних закупівель ProZorro. *

Відео дня

Замовники-лідери

Закупівлями з найбільшими бюджетами прогнозовано відзначилися великі держпідприємства. Так, ПАТ "Укртрансгаз" стало рекордсменом із загальною плановою сумою торгів - 50,5 млрд грн. На другому місці виявилося ПАТ "Укргазвидобування" - очікувана вартість їх закупівель склала майже 33 млрд грн. І замикає трійку - Філія "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Укрзалізниця" з сумою понад 23 млрд грн.

При цьому за кількістю оголошених конкурентних процедур в лідерах різні регіональні філії ПАТ "Укрзалізниця". Вони впевнено витісняють з рейтингу усіх інших держзамовників. У першій п'ятірці з ними поки що може конкурувати лише КП "Київський метрополітен".

Найуспішніші постачальники

На торгівлі з державою за рік обов'язкового використання ProZorro найбільше вдалося заробити ТОВ "Автомагістраль-Південь". Сума підписаних з держзамовниками контрактів досягла майже 8,5 млрд грн. І це при тому, що компанія подала лише 57 виграшних пропозицій в торгах. А найбільший тендер, в якому виграло ТОВ "Автомагістраль-Південь", поточний ремонт автодороги загального користування державного значення Чугуїв - Мілове в Харківській області. Бюджет цих робіт склав 1,1 млрд грн.

Однак більшості постачальників такі потужності - не під силу. Тому вони беруть не сумами, а кількістю перемог. І тут пальма першості незмінно за ТОВ "Український папір".

Спори між постачальниками і замовниками

Невпевненість в можливості відстояти свої права є одним з головних побоювань, яке зупиняє постачальників від подачі пропозиції в держзакупівлі. Однак система демонструє конкретними цифрами і фактами щодо оскарження, що боротися можна і потрібно. За рік учасникам торгів вдалося вибороти 25 млрд грн - саме на таку суму було укладено контрактів в результаті успішного оскарження тендеру.

Цікаво, що постачальники, які найчастіше перемагають, активніші за інших і борються за справедливість. Так, за минулий рік компанії "Епіцентр К" і "Український папір" оскаржили умови і результати торгів по 457 разів кожна. Варто також відзначити, що найбільш проблемною категорією в ProZorro є будівельні роботи - майже 2,5 тис. тендерів, оскаржених учасниками.

* Дані зібрані за конкурентними процедурами за період з 1 серпня 2016 до 1 серпня 2017 року

Показати ще новини
Радіо NV
X