Минулі успіхи не гарантують щасливе майбутнє

11 березня 2019, 14:03

Що чекає глобальні ринки на цьому тижні

Бичачий ринок все-таки дотягнув до десятирічного ювілею, хоч дивом вижив минулої осені і офіційно став найдовшим періодом зростання за всю історію американського ринку акцій. Не можна сказати, що він став найрезультативнішим бичачим ринком, проте, Dow виріс на майже 300%, S&P 500 – більше, ніж в чотири рази, а Nasdaq – трохи не дотягнув до 500%. Але це вже історія, а питання в тому, що буде далі?

Відео дня

Згідно з прогнозами Білого дому, економіка зростатиме в середньому на 3% за рік протягом наступного десятиліття. Очікується, що в 2019-му американський ВВП зросте на 3.2%, але в наступні роки почне поступово сповільнюватися в міру того, як ослабне ефект податкових пільг і програми кількісного пом'якшення.

У Європі, на жаль, все дуже невизначено. Минулого тижня Європейський центральний банк знизив прогноз економічного зростання на 2019 рік з 1.7% до 1.1%, залишив ставки без змін і оголосив про продовження стимулювання економіки за допомогою дешевих кредитів банкам (TLTRO). Простою мовою це означає, що справи в Європі погані. Це підтверджують і дані про стан німецької економіки, головної рушійної сили в Європі, яка торік ледве-ледве уникла рецесії і навряд чи порадує в 2019. Як наслідок, у кінці минулого тижня ми спостерігали падіння євро і всіх основних європейських ринків, що може продовжитися і далі.

Якщо минулого тижня ринки були переважно під впливом макроекономічних новин і заяв центробанків, то цього тижня нам, найімовірніше, знову доведеться повернутися до ситуації навколо американо-китайських переговорів. Після того, як Трамп різко перервав переговори з Кім Чен Ином у В'єтнамі, багато хто став побоюватися, що він може так само вчинити і з китайцями. Ще той міг би вийти скандальчик! До того ж, багато інвесторів вважають, що пора учасникам переговорів дати якийсь матеріальний результат. Історії про те, що «процес пішов», «результат все ближче» і обидві сторони «вже на фінішній прямій», штовхають ринки вперед вже багато тижнів, але, якщо чесно, така риторика вже дуже набридла. Ринку потрібно результативне закінчення переговорів. Добре чи погане – це питання трактування. Але точно буде гірше, якщо найближчим часом результату не буде зовсім.

Сезон корпоративних результатів видихався, і ніяких яскравих подій цього тижня не передбачається.

З важливих економічних даних, які можуть вплинути на ринок наступного тижня: у США буде оголошено роздрібні продажі, інфляція і статистика продажу нових будинків. Що стосується роздрібних продажів, то очікується, що вони залишаться на колишньому рівні, в порівнянні з падінням на (-1.2%) у січні. Інфляція очікується на рівні 1.6% у річному вимірі та 0.2%, порівняно з попереднім місяцем. Продажі нових будинків, як очікується, трохи скоротяться. Виглядає не блискуче, але все під контролем.

Що стосується інших ринків, то у вівторок може відбутися голосування британського парламенту щодо Brexit, а в четвер Банк Японії оголосить про подальший напрямок монетарної політики.

Доброю всім тижні і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени 

Показати ще новини
Радіо НВ
X