Прогноз на липень: що тисне на гривню

9 липня 2018, 14:00

На гривню спекулятивно тисне відсутність перспективи отримання траншу МВФ у поточному році, і передвиборна кампанія з вливанням ліквідності, при підвищенні зарплат і пенсій.

Курс гривні в липні може коливатися в діапазоні 26-27 грн за долар США і 30-31,5 грн за євро.

Сезонні тренди продовжують підтримувати гривню від сильного ослаблення, однак спекулятивні настрої і зміна кон'юнктури світових цін на агропродукцію і метали підштовхують курс в більш високий ціновий діапазон.

Відео дня

На гривню впливає "сильний" долар США, який зберігає свої позиції, завдяки жорсткій грошово-кредитній політиці ФРС. З іншого боку, в торгову війну між США і Китаєм залучені торговельні партнери України, і ослаблення євро, юаня та інших локальних валют імпортерів української продукції призводить до зниження потенціалу експорту і скорочення валютної виручки.

Наслідком торгових бар'єрів стало зниження цін на зерно і метали на світових ринках. В результаті, український ринок очікує скорочення надходжень від експортерів і реагує більш високими цінами.

На гривню спекулятивно тисне відсутність перспективи отримання траншу МВФ у поточному році, і передвиборна кампанія з вливанням ліквідності, при підвищенні зарплат і пенсій. Підвищення соціальних стандартів, в умовах обережного зростання економіки, формує "інфляційний навіс" і девальваційні ризики.

Інвестиції, активно надходили в Україну на початку року, починають йти з країни (через погашення облігацій і продажів), створюючи додатковий попит на іноземну валюту. Зокрема, в червні обсяг гривневих ОВДП у нерезидентів знизився з 10,7 млрд грн. до 99,9 млрд грн. При цьому, незважаючи на високу ставку, нових вливань немає.

Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) в червні виріс на 0,3%. Планове підвищення облікової ставки ФРС США до 2% підтримало американську валюту, тоді як локальні валюти опинилися під тиском торгової війни між США і Китаєм. Курс продажу безготівкового долара США в Україні підвищився на 0,9% до 26,37 грн, готівкового – на 0,5% до 26,265 грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X