Стисло і зрозуміло: Економічні прогнози в Україні на 2020 рік, іноземні інвестиції і новий трудовий кодекс
24 грудня 2019, 11:45
Вівторок, 24 грудня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні
- «Макроекономічна ситуація в Україні краща, ніж будь-коли», — пише ICU в прогнозі на 2020 рік. ICU зазначає: «Реальне зростання ВВП залишається в діапазоні 3−4%, співвідношення борг / ВВП може знизитися нижче 50%. Інфляція повинна знизитися до 4,9% до кінця 2019 року, завдяки сильній гривні, низькими цінами на нафту і газ і гарному врожаю зерна».
Відео дня
- ICU прогнозує ще більше зниження процентної ставки центральним банком. «У реальному вираженні ключова ставка впаде до рівня нижче 7% до кінця першого кварталу 2020 і далі до 5% до кінця 2020 року», — пише банк з посиланням на показники інфляції. «Тим не менше, ключова реальна ставка НБУ, швидше за все, залишиться на 2.0−2.5% вище, ніж ставки високоприбуткових аналогів України до кінця 2020 року».
- Reuters підкреслює, що прибутковість українських державних гривневих облігацій в цьому році склала 31% в підсумковому огляді під назвою «Найкращі фінансові ринки за всю історію?» Reuters пише: «Новий президент і нова програма реформ забезпечили гривні злет на 19%».
- Іноземні інвестиції в українські гривневі державні облігації підскочили на 5% минулого тижня, або на $232 млн, до $5 млрд, повідомляє Національний банк України. З початку року іноземні інвестиції в облігації виросли в 18 разів.
- ICU пише: «Іноземні розміщення склали до 24% від загального обсягу непогашених цінних паперів (крім НБУ). Ми поки не розглядаємо це як проблему, оскільки є ще шлях наближення до 28−30%, більш високих рівнів регіональних аналогів. Ми очікуємо приплив іноземних інвестицій в еквіваленті $2−2,5 млрд в гривневу і облігації в основному в першому кварталі 2020».
- Борючись з найшвидшою в світі валютою, НБУ купив на міжбанківському валютному ринку минулого тижня $565 млн, що є рекордною сумою за 2019 рік. Прагнучи послабити гривню, банк купив у листопаді майже $900 млн. Зараз гривня торгується на рівні 23,28 за долар, що на 17% вище мінімуму 10 січня цього року — 28,03.
- Роздрібна торгівля зросла на 10%, експорт зріс на 13,5%, інвестиції зросли на 14%, а будівництво зросло на 20% — ці секториа забезпечили зростання ВВП України на 4,1% в третьому кварталі. Падіння України призвело до падіння виробництва на 0,4%. Concorde Capital очікує, що ВВП України в цьому році виросте на 3,5% в рік, у порівнянні з 3,3% в 2018.
- Виробництво в минулому кварталі тягне українську економіку назад. Виробництво впало на 5% у порівнянні з минулим роком в жовтні і на 7% в листопаді. У зв’язку з тим, що уповільнення зростання в Китаї призвело до падіння попиту на залізо і сталь у всьому світі, обсяг основного металургійного сектора України в листопаді знизився на 15,4% в річному численні.
- Гнучкість стане відмінною рисою нового Трудового кодексу, який планується представити у Верховній Раді в наступному місяці, як «Закон про сприяння зайнятості», — пише в Facebook міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. Трудові договори студентів, випробувальні періоди для нових співробітників, оцифровані трудові книжки, а також правила для працівників, зайнятих неповний робочий день, і консультантів — тільки деякі зі змін, розроблених для полегшення наймання і звільнення роботодавцями.

Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV- Dragon Capital і неназваний приватний інвестор купують львівський Idea Bank у польського Getin Holding SA, повідомляє інвестиційний банк на своєму веб-сайті. Згідно зі звітом Getin Holding на Варшавській фондовій біржі, ціна продажу складає близько $60 мільйонів. За даними Національного банку України, Idea Bank, заснований 20 років тому як Банк Плюс, займає 24-е місце за розміром активів серед 76 діючих банків України.
- Dragon Capital купує склад класу А площею 13 100 кв. метрів у Харкові у австрійської MOT Invest. За словами Володимира Тимочка, керуючого директора з приватних інвестицій Dragon, це перша покупка нерухомості Dragon в Харкові, яка стала 10-м складським придбанням з 2016 року. Сьогодні у Dragon є 303 000 квадратних метрів складських площ в Україні, майже всі — в Київській області.
- Підкреслюючи репутацію української компанії як швидкого адаптера до нових технологій, число користувачів застосунка для смартфонів Нової Пошти збільшилаося цього року на 30%, до 2,8 мільйона осіб. Доставки через застосунок в цьому році склали 18,3 мільйона. Для подальшого скорочення витрат на робочу силу приватна служба доставки посилок відкрила 900 пунктів самообслуговування. Тут клієнти пакують, виставляють рахунки і оплачують посилки самостійно.
- Через санкції США газопровід Росія-Німеччина Північний потік-2 буде завершено в другій половині 2020 року, прогнозує Пітер Бейер, німецький координатор з трансатлантичної співпраці. За словами німецького радіо, стимулювання санкцій було прагненням США сприяти експорту СПГ до Європи. «Я хотів би повторити тут аргумент споживача про те, що СПГ, зріджений нафтовий газ зі США, значно дорожче», — сказав він. Байєр, член Бундестагу, тепер повинен буде залежати від українського транзиту поставок російського газу до 2024 року. Німеччина допоможе «модернізувати стару трубопровідну мережу України … Тож Україну не залишать одну».
- Президент Зеленський пропонує, щоб закон про ринок сільськогосподарських земель обмежував земельні ділянки до 10 000 гектарів для українців і українських компаній. Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков доручив Комітету Ради з питань аграрної та земельної політики провести до 10 січня дев’ять засідань в святкові дні. Юристи Кабміну стверджують, що хоча річний мораторій на продаж сільгоспугідь закінчується 31 грудня, він буде діяти доти, доки Рада не прийме закон про заміну.
- Аналіз супутникових зйомок України показав, що 4,3 мільйона гектарів сільгоспугідь — це територія розміром з Данію — відсутні в національному земельному кадастрі, повідомляє Українська правда. EOS Data Analytics провела дослідження з Інститутом космічних досліджень для Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.
- Протягом листопада імпорт автомобілів склав 3,3 мільярда доларів — на 45% більше, ніж за весь минулий рік, повідомляє Державна фіскальна служба. Найкращий імпорт — німецький — $632 мільйона і японський — $528 мільйонів.
- У наступному році буде відремонтовано в два рази більше доріг, ніж планувалося. Олександр Кубаков, голова Державного агентства автомобільних доріг, каже, що два законопроекти дадуть Укравтодору додатковий $1 млрд. Нинішній національний бюджет передбачає фінансування ремонту або реконструкції 4 000 км доріг «національного і місцевого значення».
- Готуючись до щорічних новорічних черг автомобілів з Польщі, Максим Нефедов, голова нової митної служби, попереджає в Facebook: «Вибачте за поточний стан речей». Забігаючи наперед, він говорить, що його агентство планує інвестувати $20 мільйонів у модернізацію практично всіх переходів на західному кордоні України. Наступного року 14 повинні бути відновлені, потім ще два в 2021 році і ще два в 2022 році.
Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.
Натисніть підписатися , щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.