Ігри майбутнього

16 лютого 2020, 09:00

Світ розвивається з величезною швидкістю. І ті компетенції, які мали попит ще 10−15 років тому, з розвитком технологій стають неактуальними.

Перед батьками постає непросте завдання — вгадати, якими навичками мають володіти наші діти в майбутньому.

У найближчі роки будуть з'являтися нові професії. Так, ще 15 років тому ніхто і припустити не міг, що з'являться блогери. Зараз же практично кожна дитина, яка має телефон, веде свої сторінки в соціальних мережах і знімає відео. Побутує думка, що більшість сьогоднішніх дітей матиме професії, які сьогодні навіть ще не існують.

Відео дня

На мою думку, найважливішим для майбутньої дитини буде її впевненість, сміливість йти вперед, вміння спілкуватися в команді і здатність винаходити нові креативні вирішення проблем.

Успішним людям потрібно буде вміти неординарно мислити, вчитися здобувати знання самостійно і навчитися вирішувати завдання різного рівня.

Як розвивати ці головні навички? Що б я порадив батькам в Україні? Порада, на перший погляд, банальна — більше часу проводити з дітьми і грати з ними.

Якщо взяти приклад нашої компанії — створюючи з кубиків нові об'єкти, дитина розвиває одночасно і ліву, і праву півкулю мозку. Адже, з одного боку, потрібно проявляти творчість, а з іншого — знати правила, бути організованим і послідовним. Граючи разом, дитина вчиться ділитися ідеями, координувати зусилля з іншими. Діти можуть будувати і перебудовувати. Експеримент. Невдача. Зміна правил. Невдача і спроба зробити все по-новому. Це круговерть творчості людини і філософія компанії щодо процесу гри.

Коли діти починають складати кубики, вони тренують координацію рук і очей, а також дізнаються, як об'єкти співвідносяться один з одним. Наприклад, будівництво веж із кубиків допомагає дітям вчитися ставити перед собою цілі. І прогнозувати наслідки: надто висока вежа може впасти.

Ми експериментуємо і з зображеннями, доповненою реальністю. Адже для сучасної дитини гаджети — це невід'ємна частина їхнього світу, як були телевізори для їхніх батьків. Діти можуть завантажувати застосунок і, скануючи кубики, знаходити «заховані» елементи ігор.

Придумуючи різні сценарії і розповідаючи історії, діти розвивають свою креативність та уяву, їхня мова стає багатшою. А розігруючи різні ролі з фігурками, діти практикують і покращують свої комунікативні навички. Цікаво, що і 10, і 20 років тому, як і сьогодні, найпопулярнішими залишаються ігри з поліцейськими і пожежниками. Гадаю, це збережеться і в майбутньому.

Грати з дітьми — дійсно важливо. На жаль, приблизно 38% сімей не мають на це часу. Але батькам необхідно надихати дітей грати, допомагати створювати атмосферу, в якій ті зможуть розвивати свої творчі здібності й отримувати задоволення від спілкування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X