Стисло і зрозуміло: Українці проти ринку землі, а Укравтодору тепер можна скаржитися на погані дороги онлайн

28 лютого 2020, 13:40

П’ятниця, 28 лютого. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

Матеріал підготовлений репортером UBN Лі Ло

 • Заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив у четвер про те, що українці повинні утриматися від поїздок в країни ЄС з підтвердженими випадками передачі коронавірусу. В Італії — 650 підтверджених випадків захворювання, в основному в міланській області Ломбардія, де школи і кінотеатри закриті, й у Венеції, де щорічний карнавал був скасований. Авіакомпанія МАУ виконує рейси з Борисполя у ці два міста. Ляшко сказав: «У той час як коронавірус поширюється в ЄС, люди повинні утримуватися від поїздок в країни, де підтверджені випадки внутрішньої передачі, щоб захистити своє здоров'я і запобігти проникненню коронавірусу в Україну».

Відео дня

 • В Україні немає прямих рейсів у чотири інших центри вірусу: Китай, Іран, Японію і Південну Корею. За словами Ляшка, в Борисполі та інших аеропортах медичні працівники щодня перевіряють 75 000 пасажирів, які прибувають на міжнародні рейси.
 • Коронавірус знижує ціни на українську кукурудзу, оскільки попит у Китаї знижується, повідомляє Ліга Бізнес. Вчора Тимофій Милованов, міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, прогнозував що «вплив на економіку України буде незначним».
 • В Україні буде створена спеціальна міграційна система для висококваліфікованих ІТ-фахівців, каже Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації. Кваліфікованим новачкам буде легше отримати постійний вид на проживання і подати заяву на отримання дозволу на роботу, який надає експатріантам права, аналогічні тим, які є в українців. Оскільки українські ІТ-компанії борються з браком робочої сили, вони наймають співробітників з Білорусі, Молдови та Казахстану.
 • За даними Нью-Йоркської Міжнародної асоціації фахівців з аутсорсингу, зі 100 найбільших у світі компаній, що надають послуги ІТ-аутсорсингу, 21 є або українськими, або мають великі офіси в Україні. У минулому році 18 українських компаній склали цей список.
 • Українські залізниці в цьому році почнуть будівництво євро-колії від Львова до кордону з Польщею, повідомив начальник відділу інвестицій УЗ Антон Саболевський. За перші 10 місяців 2019 року компанія перевезла майже півмільйона пасажирів у ЄС.
 • Українці категорично проти створення ринку сільськогосподарських земель, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології 62% респондентів заявили, що проголосують проти створення ринку землі, і тільки 15% заявили, що підтримають його. Нинішній законопроект у Раді обмежить продаж українцям з максимальним об'ємом володіння в 10 тис. гектарів. Україні буде необхідний національний референдум для затвердження продажів іноземцям.
 • Уряд веде переговори з великими інвесторами, зацікавленими у виробництві електромобілів, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Інвестор, який має намір побудувати завод з виробництва електромобілів і створити робочі місця, вже тут. Українські електромобілі скоро будуть на нашому ринку. Нам необхідно усунути умови, що стимулюють імпорт, для елетктро авто, такі як нульовий акцизний податок і нульовий ПДВ, і стимулювати національного виробника», — сказав заступник міністра енергетики Олексій Рябчин.
 • Програма «Доступні кредити 5-7-9» в Україні буде частково підтримана Державним фондом розвитку підприємництва починаючи з березня, допомагаючи охопити потенційних позичальників, які раніше не могли брати участь через відсутність застави, повідомляє Міністерство фінансів. Позики обмежені $61 тис. В межах нового етапу програми уряд буде частково компенсувати відсоткові платежі позичальників.
 • За повідомленням компанії, продажі алкоголю державним Укрспиртому січні виросли на 62% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Директор компанії Сергій Блескун пов'язує це з «підготовкою державного підприємства до приватизації і нашою спільною боротьбою з нелегальним алкоголем».
 • Антимонопольне агентство України повідомляє, що воно схвалило концесійну угоду між Qterminals Катару і портом Ольвія.
 • Міністерство енергетики та охорони довкілля запустить нову «екологічну платформу», яка буде централізувати і оцифровувати всі дані для створення прозорого процесу доступу до природних ресурсів, говорить очільник міністерства Олексій Оржель. Проект спрямований на скорочення незаконних вирубок, рибальства і надрокористування. Це призводить до того, що держава втрачає до $40 млн щорічно.
 • Державне дорожнє агентство «Укравтодор» запускає онлайн-інструмент, де люди можуть скаржитися в реальному часі на вибоїни через інтерактивну карту. Вадим Горюшко, директор з комунікацій державної компанії, говорить Укрінформу: «Завантажте фотографію проблеми (ями, вибоїни, купи сміття тощо) на карту з певною геолокації. Укравтодор відповість на цю скаргу і надасть оперативну інформацію про її вирішення».
 • Нафтогаз веде переговори з іноземними компаніями про створення спільних підприємств з управління буровими групами. Генеральний директор компанії Андрій Коболєв каже: «У цей час ми перебуваємо на відносно просунутій стадії переговорів з двома великими західними постачальниками бурових послуг, які зацікавлені у створенні з нами спільного підприємства, яке буде керувати всіма нашими машинами».
 • Фармак, український виробник фармацевтичних препаратів, збільшив експорт до більш ніж 22% від загального обсягу продажів у 2019 році, заявив голова компанії Володимир Костюк. Він скаржиться Інтерфакс-Україна, що фармацевтична промисловість експортує у 28 країн світу, включно з деякими з найбільших західних ринків, але цей сектор не входить у стратегію розвитку експорту України.
 • Сергій Глущенко — новий заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Раніше він працював у Міжнародній фінансовій корпорації Світового банку, а також в Азербайджані, Вірменії, Білорусі та Киргизстані.

Від редактора: Шановні читачі, «Українські ділові новини» видаються чотирма мовами: англійською, російською, німецькою та українською.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X